українська російська англійська
Майже 420 гектарів землі передано у власність учасникам АТО на території Запорізької області
09.03.2017 | 11:05
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції та членів родин загиблих воїнів до територіальних органів Держгеокадастру Запорізької області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання земельних ділянок звернулися 4953 військовослужбовці. За результатами розгляду й опрацювання заяв видано 3216 дозволів на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельних наділів загальною площею 3,88 тис. гектара.

На сьогодні завершили процедуру оформлення землі 443 учасники АТО, які стали власниками: 214 земельних ділянок загальною площею 397,75 га – для ведення особистого селянського господарства, 155 земельних ділянок загальною площею 15,76 га – для ведення садівництва, 74 ділянки загальною площею 6,36 га – для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд.

Безпосередньо до головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області від військових надійшло 4167 заяв про виділення земельних ділянок, з яких 82% розглянуто й опрацьовано. Наразі військовослужбовцям надано 2856 дозволів на розробку проектів відведення земельних ділянок загальною площею 3,69 тис. гектара. Земельні ділянки призначені для ведення особистого селянського господарства та садівництва.

Після завершення виготовлення проектів відведення земельних ділянок, їх розгляду і затвердження головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області прийнято 338 (76% від загальної кількості) рішень про передачу у власність учасникам АТО земельних ділянок загальною площею 367,81 гектара. Ще 105 (24%) таких рішень на землі загальною площею 52,06 га прийнято органами місцевого самоврядування.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

 

версія для друку