українська російська англійська
Лілія Стиренко: Понад 51 відсоток звернень громадян, які надійшли до Держпродспоживслужби торік, вирішено на користь споживачів
10.03.2017 | 14:56
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

За 8 місяців минулого року до Держпродспоживслужби від громадян надійшло 9121 пропозицій, скарг та заяв у сфері захисту прав споживачів. За результатами розгляду 4667 звернень 51,2% вирішено на користь споживачів. Про це повідомила т.в.о. заступника Голови Держпродспоживслужби Лілія Стиренко під час прес-конференції на тему «Результати діяльності Держпродспоживслужби у 2016 році щодо контролю у сферах захисту прав споживачів, державного ринкового нагляду, нагляду у сфері ціноутворення та реклами», яка відбулася 10 березня 2017 року.

Також за результатами цієї роботи громадянам повернуто понад 3 млн грн.

Слід зазначити, що у 2016 році фахівці Держпродспоживслужби перевірили понад 3025 суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг (робіт). Порушення встановлені у 910 суб’єктів. Усього у ході перевірок виявлено понад 1200 видів порушень.

Усього у ході перевірок виявлено понад 1200 видів порушень: відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію або продавця (983 порушення); реалізація товару, строк придатності якого минув (116 порушень); обмеження або відмова в реалізації прав споживачів щодо використання електронних платіжних терміналів (61); відмова споживачу у реалізації його прав при придбанні неякісного товару, обміну якісного товару, надання послуги (43); виготовлення або реалізація продукції, що не відповідає вимогам нормативно-правових актів (35); перешкоджання у проведенні перевірки якості продукції та дотримання правил торговельного та інших видів обслуговування (25); порушення умов договору між споживачем і виконавцем про виконання роботи, надання послуги (21) тощо.

За підсумками перевірок застосовано штрафних санкцій на загальну суму 9,3 млн грн: понад 8 млн грн – за порушення вимог законодавства про захист прав споживачів; 476 тис. грн - за порушення вимог законодавства про шкідливість тютюнопаління; 371 тис. грн - за порушення вимог законодавства про рекламу.

 

версія для друку