українська російська англійська
Микола Мовчан взяв участь у 6 засіданні Міжурядової спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран
11.03.2017 | 11:02
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

8-10 березня 2017 року у Києві відбулося чергове засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран.

Від Мінмолодьспорту участь у засіданні взяли заступник Міністра з питань європейської інтеграції Микола Мовчан і начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталія Радчук.

Під час пленарного засідання Комісії, що відбулося 10 березня під головуванням Міністра енергетики і вугільної промисловості України Ігоря Насалика, заступник Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції виступив з доповіддю щодо розвитку українсько-іранського співробітництва у сферах фізичної культури і спорту, молодіжної політики.

У своєму виступі Микола Мовчан поінформував про те, що основою нормативно-правової бази українсько-іранського співробітництва у сфері фізичної культури та спорту є Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у галузі фізичної культури та спорту між Державним комітетом України з питань фізичної культури і спорту та Організацією фізичного виховання Ісламської Республіки Іран, який було укладено 14 липня 2004 року у м. Києві. Зазначений документ забезпечує необхідні правові умови для розвитку двосторонніх українсько-іранських зв'язків у галузі фізичної культури та спорту через органи виконавчої влади, громадські спортивні організації, федерації з видів спорту.

Микола Мовчан підкреслив, що співпраця у сфері фізичної культури та спорту активно розвивається як у двосторонньому форматі, так і в рамках членства у міжнародних організаціях, таких як ЮНЕСКО. Спортсмени обох країн беруть участь у змаганнях, що проходять в Україні та Ісламській Республіці Іран; активно співпрацюють окремі федерації з видів спорту, зокрема, вільної боротьби, греко-римської боротьби, шахів, інших.

Крім того, заступник Міністра з питань європейської інтеграції поінформував про домовленість з іранською стороною про започаткування двостороннього співробітництва у молодіжній сфері шляхом розробки та укладення відповідного документа про співпрацю.

За результатами засідання Міжурядової спільної комісії було підписано  Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Україною та Ісламською Республікою Іран, до якого також включено питання двостороннього співробітництва у сферах фізичної культури і спорту, молодіжної політики.

версія для друку