українська російська англійська
Сергій Савчук: Сьогодні Парламент розгляне законопроект № 4549 щодо продовження укладання ЕСКО-договорів для термомодернізації будівель бюджетних установ
14.03.2017 | 12:34
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Сьогодні, 14 березня, у порядку денному засідання Верховної Ради Українирозгляд у другому читанні розробленого спільно з Держенергоефективності законопроекту № 4549 щодо продовження укладання ЕСКО-договорів для термомодернізації будівель бюджетних установ.

"На сьогодні завдяки прийнятій ще у 2015 році законодавчій базі тривають роботи за 19-ма укладеними ЕСКО-договорами на загальну суму 7 млн. грн. Інвестори вже почали повертати свої вкладення. Втім, щоб ліквідувати всі законодавчі бар’єри на шляху розвитку цього ринку та удосконалити діючий ЕСКО-механізм розроблено законопроект №4549. Цим проектом Закону передбачається забезпечити можливість застосування електронних аукціонів та майданчика PROZORRO для закупівель енергосервісу", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова Агентства переконаний, що прийняття законопроекту відкриє величезний ринок енергосервісу в Україні, адже лише переможці перших тендерів готові в десять разів вже в цьому році збільшити кількість ЕСКО-проектів.

"Водночас, енергосервіс – це не лише питання енергоефективності бюджетної сфери. Це реальна можливість продемонструвати готовність до прозорого, взаємовигідного партнерства бізнесу та влади", - повідомив Сергій Савчук та додав, що загальний потенціал цього ринку в бюджетній сфері сягає 5 млрд доларів США.

Нагадаємо, що 4 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 4549. За це рішення проголосувало 236 народних депутатів України. При цьому не було жодного голосу проти.

 

версія для друку