українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 8 тисяч вибухонебезпечних предметів
15.03.2017 | 10:25
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знешкодили 8 тис. 802 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 10 авіаційних бомб. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни.

Так, 11 березня до Служби порятунку Вінниччини надійшло повідомлення від жителя міста Немирів про те, що під час впорядкування території власного домогосподарства він знайшов невідомий предмет, схожий на вибухонебезпечний. Фахівці ДСНС, що прибули на місце виклику, ідентифікували предмет як гранату Ф-1 часів Другої світової війни. Подібний випадок 13 березня стався також у м. Могилів-Подільський. На території міського пляжу громадяни виявили предмет, який виявився гранатою Ф-1. Того ж дня усі вибухонебезпечні предмети були знешкоджені групою піротехніків ГУ ДСНС в області у спеціально відведених місцях.

На Волині у період з 6 по 12 березня піротехніки Управління ДСНС в області проводили роботу з розчищення місцевості від вибухонебезпечних предметів. Зокрема, у селі Домашів Ківерцівського району фахівці піротехнічних робіт вилучили та знешкодили гранату Ф-1, протитанкову міну та 2 артилерійські снаряди, а на території Рожищенського району було вилучено та знешкоджено 76-мм артснаряд та 6 ручних гранат.

Проте найбільшу кількість вибухонебезпечних предметів було виявлено 12 березня у Запорізькій області на одному з пустирів села Велика Білозерка. Про підозрілу знахідку рятувальників повідомили місцеві жителі, що проводили земляні роботи. Того ж дня групою розмінування АРЗ СП вилучено та знешкоджено 23 артилерійські снаряди калібру 76 мм та 4 мінометні міни калібру 82 мм часів минулих війн.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомте про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом  або чимось його накривати;

- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

 

версія для друку