українська російська англійська
Андрій Рева: Уряд України розширюватиме можливості співгромадян для гідної праці, незважаючи на економічні складнощі через незаконну окупацію Криму та військові дії на сході країни
15.03.2017 | 12:39
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Ця теза - лише один із лейтмотивів виступу Міністра соціальної політики України Андрія Реви, що прозвучав на 61-й сесії Комісії ООН зі становища жінок, яка наразі проходить у  Нью-Йорку. Тема розширення економічних можливостей жінок у мінливому світі праці стала цьогоріч пріоритетною.

Захід розпочався 13–го і  триватиме до 24–го березня.

У складі української делегації до Сполучених Штатів Америки відбули  також  заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович та народний депутат  Ірина Луценко.

У роботі сесії беруть участь представники держав-членів та установ ООН,  неурядових громадських організацій.

Делегація України побувала на пленарному засіданні, під час якого обговорювалося здійснення Пекінської платформи дій в умовах нових викликів.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева виступив під час засідання міністерського круглого столу на тему: „ Повна і продуктивна зайнятість, гідна робота для всіх: як можна реалізувати Ціль сталого розвитку № 8 для жінок до 2030 року?”.

„Активна участь жінок на ринку праці є джерелом їх економічної незалежності, дає їм право на соціальне і пенсійне забезпечення, а також відкриває нові можливості для розвитку особистості”, - зазначив Андрій Рева.

У виступі йшлося про законодавчу базу України, спрямовану на створення умов для розширення можливостей жінок у сфері праці, положення нового Трудового кодексу України, гендерну складову Стратегії розвитку малого та середнього бізнесу на період до 2020 року, шляхи зменшення неформальної зайнятості.

Як зазначив Міністр соціальної політики, Урядом переглядаються підходи до державного нагляду за додержанням законодавства про працю в світлі ратифікованих Україною конвенцій МОП 81 і 129 про інспекцію праці в промисловості та сільському господарстві.

В Україні адаптуються Цілі Сталого Розвитку ООН до 2030 року. Планується  підвищення рівня зайнятості, скорочення кількості дівчат та юнаків, які не працюють і не навчаються, збільшення кількості зайнятих працівників у середньому та малому бізнесі, підвищення темпів продуктивності праці, підвищення безпеки праці.

„Великим викликом для народу України стала незаконна окупація Криму та військові дії на сході України, що створює додаткові перешкоди для економічного зростання. Але незважаючи на це, основним завданням Уряду України і надалі є розширення можливостей жінок і чоловіків для отримання гідної і продуктивної роботи в умовах свободи, справедливості, безпеки та людської гідності. Це включає права в сфері праці, розширення можливостей гідної зайнятості та посилення соціального захисту”, - зазначив Андрій Рева.

У рамках заходу також відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович та народного депутата України Ірини Луценко з керівництвом ЮНІСЕФ.

У програмі робочої поїздки також зазначено інтерактивний діалог високого рівня між міністрами; участь у паралельному заході  „Парламентські справи: розширення прав та участі жінок в економічному житті та чому  30% квота важлива”; зустріч Міністра Андрія Реви з представниками української діаспори; зустріч української делегації з Виконавчим директором ООН – Жінки Ф.МламбоНгукою. У Вашингтоні на представників від України чекає зустріч із Послом з особливих доручень з питань протидії торгівлі людьми Коппеджем. 

 

версія для друку