українська російська англійська
Державна регуляторна служба: Які саме нормативно-правові акти скасував Уряд у рамках «дерегуляційного дня»
15.03.2017 | 14:47
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

На численні звернення суб’єктів господарювання ДРС повідомляє що саме було скасовано Урядом у рамках «дерегуляційного дня», який відбувся 10 березня 2017 року.

Нагадаємо, Кабмін схвалив постанову «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» та два розпорядження щодо скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які не відповідають вимогам чинного законодавства України або втратили свою актуальність.

Скасовано понад 120 нормативно-правових актів у різних сферах господарської діяльності, які не відповідали вимогам Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», але залишалися чинними і діяли на всій території України та встановлювали додаткові регуляторні бар’єри.

Слід зазначити, що Державна регуляторна служба України, з метою забезпечення належної координації, письмово поінформувала центральні органи виконавчої влади про необхідність надання інформації про обтяжливі регулювання та виявлення неактуальних нормативно-правових актів, але так її і не отримала. Тому перелік нормативно-правових актів, які були скасовані, формувався на підставі звернень та пропозицій бізнес-асоціацій та об’єднань підприємців.

Детальніше з переліком скасованих нормативно-правових актів  можна ознайомитись  на веб-сайті ДРС, він наведений у проектах постанови та розпоряджень КМУ.

Нагадаємо, рішення Уряду набирає чинності через два місяці й міністерства та відомства матимуть час для врегулювання юридичних колізій, якщо такі виникатимуть через скасування деяких наказів.

ДРС закликає представників бізнес-асоціацій та об’єднань підприємців активно відслідковувати зміни у законодавчому полі, щоб на цьому підґрунті не виникло нових зайвих чи обтяжливих регулювань.

 

версія для друку