українська російська англійська
Комітет ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ схвалив звіт роботи Мінрегіону у 2016 році
15.03.2017 | 17:55
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Досягти результатів у впровадженні реформ у 2016 році вдалося завдяки побудові моделі ефективної співпраці з народними депутатами. Це розробка й прийняття необхідних законодавчих ініціатив. Децентралізація, енергоефективність та ЖКГ, дерегуляція будівельної галузі, реформа держслужби – ключові реформи, які здійснював Мінрегіон у  2016 році. Маємо їхні переконливі результати. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко презентуючи у профільному парламентському комітеті звіт Мінрегіону щодо виконання Програми діяльності Уряду у 2016 році.

Він зазначив, що бюджети всіх органів місцевого самоврядування внаслідок фінансової децентралізації  зросли майже на 50 млрд грн.  В тому числі, отримавши повноваження й ресурси, 366 ОТГ стають сильними та успішними. «Позитивні зміни та нову якість життя принесли у громади проекти, реалізовані через ДФРР  (810) та субвенцію для ОТГ (1383). Це - відбудовані по всій Україні дороги, школи й дитячі садочки, ЦНАПи й медичні заклади. 2017-ий стане роком секторальної децентралізації, підвищення якості надання послуг та наближення їх до людини», - зазначив Геннадій Зубко

«Ми розпочали реформу в житлово-комунальній сфері – реформу енергоефективності і теплоенергетики. Вперше за історію держави вона побудована навколо споживача. 216 тисяч родин та 656 ОСББ скористались програмами енергоефективності та «теплих кредитів». Спільно з міжнародними партнерами напрацювали Концепцію реформи енергоефективності, спільно з народними депутатами розробили та подали до Верховної Ради України необхідні законопроекти: «Про ЖКП», «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергоефективність будівель», «Про фонд енергоефективності». А також розробили Концепцію реформування теплоенергетики. Якнайшвидше ці закони мають бути ухвалені парламентом, а 2017 рік має стати ключовим у реформі та запуску Фонду енергоефективності», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він зазначив, що прийнято закон №1817, яким у рази спрощено дозвільні процедури у будівництві, і який є «міні-революцією у сфері дерегуляції будівельної галузі».   Також до парламенту подані законопроекти №3610 щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та №5587 щодо поліпшення умов ведення будівельного бізнесу. За словами Геннадія Зубка, завдання на поточний рік – підняття України у рейтингу «Doing Busіness», залучення у галузь інвестицій та усунення корупційних ризиків.

Також він повідомив, що у 2016 році Мінрегіон став першим у впровадженні реформи держслужби. «Нам вдалося перейти від процесного менеджменту до проектного. Майже на 20% оновили персонал,  зменшили чисельність співробітників  на 30%, запровадили систему оцінювання (KPIs),  що дозволило нам здійснювати стимулюючі виплати і премії. В Міністерстві створили Офіс підтримки та впровадження реформ (RST)», - додав Геннадій Зубко.

Комітет ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ одноголосно схвалив звіт роботи Мінрегіону у 2016 році.

 

Документи:
Реформи в режимі forward
версія для друку