українська російська англійська
На порядку денному - розгляд Парламентом розробленого спільно з Держенергоефективності законопроекту "Про енергетичну ефективність будівель"
16.03.2017 | 16:56
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

На порядку денному сьогоднішнього засідання Верховної Ради Українирозгляд важливого розробленого спільно з Держенергоефективності законопроекту № 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель».

«Законопроект покликаний створити умови для скорочення енергоспоживання у будівлях. Саме цей сектор – близько 80 тисяч багатоповерхівок, 6,5 млн приватних будинків, 100 тисяч бюджетних установ - споживає найбільше енергії порівняно з іншими і водночас має найбільший потенціал енергозбереження», - підкреслив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Законопроект, розроблений на виконання 31-ої Директиви ЄС, передбачає європейський підхід до підвищення рівня енергоефективності будівель. Законопроектом встановлюються правові та методичні засади визначення енергетичної ефективності будівель, запропоновано основні заходи зенергоефективності,   а також інструменти їх фінансування та механізми державної підтримки.

Окрім того, проектом запроваджується прогресивний інформаційний інструмент щодо стимулювання впровадження енергоефективних заходів в будівляхсертифікація енергетичної ефективності.

«Підвищення енергетичної ефективності будівельце питання, якому значну увагу приділяють розвинені країни світу. Прийшов час і Україні сконцентруватися на цьому таприскорити реформи. Прийняття запропонованого законопроекту дозволить унормувати питання енергетичного аудиту будівель, що наразі є неврегульованим, забезпечити власників актуальною інформацією про енергетичні характеристики будівель, удосконалити механізми контролю за державними програмами енергоефективності, посилити їх ефективність», - повідомив Сергій Савчук та закликав народних депутатів України підтримати законопроект і проголосувати на користь зменшення енергозалежності країни та підвищення добробуту громадян.

версія для друку