українська російська англійська
НАЗК: Мін’юст зареєстрував Типову антикорупційну програму юридичної особи
16.03.2017 | 18:04
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

Як уже раніше повідомлялося, 02 березня 2017 року Національним агентством було затверджено Типову антикорупційну програму юридичної особи.

Інформуємо, що 09 березня 2017 року Міністерством юстиції України Типову антикорупційну програму юридичної особи зареєстровано за №326/20194 (з текстом можна ознайомитись за посиланням).

Метою вказаної Типової антикорупційної програми є створення та запровадження в Україні мінімальних стандартів, дотримання яких є обов’язковим для відповідності діяльності юридичних осіб антикорупційним принципам, встановленим Законом України «Про запобігання корупції» та міжнародними актами і стандартами у цій сфері.

Водночас нагадуємо, що відповідно до положень статті 61 вищевказаного Закону всі юридичні особи мають забезпечувати розробку та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання і протидії корупції у їх діяльності (у тому числі здійснювати регулярну оцінку корупційних ризиків).

Поряд з цим антикорупційні програми приймаються лише у юридичних особах, зазначених у частині другій статті 62 вказаного Закону (на основі Типової антикорупційної програми юридичної особи). Такі антикорупційні програми за своїм наповненням є відмінними від антикорупційних програм органів влади, перелічених у статті 19 Закону України «Про запобігання корупції», та не підлягають погодженню Національним агентством.

 

версія для друку