українська російська англійська
Коментар МЗС України у зв'язку з продовженням мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні
16.03.2017 | 19:29
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

На звернення України 16 березня 2017 р. Постійна Рада ОБСЄ схвалила рішення про продовження на 12 місяців до 31 березня 2018 року мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) в Україні, який розповсюджується на всю територію України у межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та м.Севастополь.

У цьому зв’язку делегацією України було виголошено інтерпретуючу заяву, у якій відзначається важлива роль ОБСЄ та СММ у сприянні мирному врегулюванню ситуації на Донбасі на основі поваги до незалежності, суверенітету, політичної єдності та територіальної цілісності України.

Україна підтримує подальше зміцнення СММ людськими ресурсами і технічними засобами з метою забезпечення ефективного спостереження за виконанням Мінських угод, насамперед щодо всеосяжного припинення вогню, відведення важких озброєнь та моніторингу ділянки українсько-російського державного кордону, що тимчасово не контролюється Урядом України.

Вкотре закликаємо Російську Федерацію вжити всіх заходів для забезпечення безперешкодного доступу та свободи пересування спостерігачів Місії в окремих районах Донецької та Луганської областей та на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.

Розглядаємо прийняте рішення як підтвердження готовності держав-учасниць ОБСЄ і надалі підтримувати нашу державу у протидії агресії Російської Федерації, якою було порушено основоположні норми міжнародного права та фундаментальні принципи ОБСЄ.

 

версія для друку