українська російська англійська
Сергій Савчук: Держенергоефективності спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією обговорили шляхи стимулювання впровадження "зелених" проектів
16.03.2017 | 19:52
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

16 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC), з якими обговорив шляхи стимулювання виробництва енергії з відновлюваних джерел, особливо біомаси.

«Заміщення споживання газу та розвиток відновлюваної енергетики залишаються пріоритетними питаннями для України. Для інвесторів, зацікавлених вкладати кошти у проекти із заміщення газу, ми створюємо сприятливі умови роботи. Так, завдяки розробленому спільно з Агентством Закону України № 514-VIII для таких інвесторів збільшено на 10% «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу», - розповів Сергій Савчук та додав, що цей тариф наразі – один з найвищих у Європі. Для прикладу, він у 4 рази більший за тариф у Польщі. Тепер польські інвестори демонструють інтерес до роботи на українському ринку.

Крім цього, зазначеним Законом введено надбавку до «зеленого» тарифу у розмірі 5% або 10% за використання вітчизняного обладнання.

«У результаті минулого року встановлено 120 МВт нових потужностей обєктів, що виробляють електроенергію з відновлюваних джерел, – навів останні статистичні дані С. Савчук. – Що стосується виробництва тепла «не з газу», то за останні три роки маємо додатково 1,6 ГВт нових теплових потужностей, що працюють на альтернативних джерелах енергії».

У ході розмови сторони також обговорили ті питання, вирішення яких дозволить збільшити темпи впровадження проектів з відновлюваної енергетики. На переконання представників IFC, це надання можливості укладання довгострокових договорів на продаж «зеленої» електроенергії.

Сергій Савчук запевнив у тому, що робота над опрацюванням цього питання триває. Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про ринок електричної енергії», в якому передбачено, що договір купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом укладається на строк дії «зеленого» тарифу.

Голова Агентства також розповів про розроблений спільно з Агентством та направлений на розгляд Парламенту у другому читанні законопроект № 4334, яким планується надати тим, хто інвестуватиме у проекти із заміщення газу, гарантований тариф на тепло «не з газу» на рівні 90% від «газового» тарифу. Таким чином, вони зможуть завчасно прорахувати рентабельність свого проекту та матимуть гарантії повернення інвестицій.

Учасники зустрічі також обговорили додаткові шляхи стимулювання залучення інвестицій у виробництво енергії «не з газу».

Загалом, сторони домовилися і надалі співпрацювати, обмінюватися актуальною інформацією про сферу виробництва енергії з альтернативних джерел для подальшого визначення та опрацювання можливих механізмів стимулювання залучення інвестицій у цю сферу.

 

версія для друку