українська російська англійська
Сергій Савчук: Ми обрали європейський вектор руху у сфері енергоефективності і низка вже розроблених разом з Держенергоефективності законопроектів очікує на прийняття
17.03.2017 | 11:07
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

16 березня 2017 року у Комітеті ВРУ з питань ПЕК Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у круглому столі "Енергоефективність: європейський вектор для українських реформ".

Законодавчий пакет з енергоефективності став ключовою темою, яку обговорювали депутати профільних комітетів Верховної Ради України, міжнародні експерти у сфері енергетики, а також почесна гостя заходу -  заступник керівника Головного директорату Єврокомісії зі зв’язків з країнами-сусідами Катарина Матернова.

«У питанні розвитку сфери енергоефективності Україна чітко рухається європейським шляхом реформ. Свідченням цього є прийнятий у 2014 році Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року, а також низка вже розроблених та зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів. Їх прийняття є критично важливим для України, для зменшення її енергозалежності, для підвищення рівня добробуту громадян», - повідомив Голова Держенергоефективності.

Сергій Савчук розповів про активну роботу Агентства над удосконаленням законодавства у сфері енергоефективності та приведенням його у відповідність до європейського. Так, минулого року вперше в Україні за європейським зразком запроваджено ЕСКО-механізм для утеплення будівель бюджетних установ. Тривають роботи за 19-ма укладеними ЕСКО-договорами, інвестори вже почали повертати свої вкладення.

«На часі – прийняття законопроекту  №4549, який передбачає застосування електронних аукціонів та майданчика PROZORRO для закупівель енергосервісу. За цим законопроектом – відкриття шляху до масштабної термомодернізації бюджетної сфери в Україні, скорочення енергоспоживання у цій сфері та заощадження чималих сум бюджетних коштів», - відзначив Сергій Савчук.

Також на виконання європейських директив Україна впроваджує систему енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів. На порядку денному – прийняття законопроектів  № 4941 «Про енергетичну ефективність будівель» та № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг». Законопроект «Про енергетичну ефективність» вже направлено на розгляд Енергетичного Співтовариства.

«Крім цього, погоджуюся з думкою пані Катарини Матернової про важливість не тільки законодавчої роботи, а й проведення серед громадськості та бізнесу широких комунікаційних кампаній з питань енергоефективності", - повідомив Сергій Савчук та навів такий приклад: завдяки організації у 2015 році понад 400 районних семінарів з енергозбереження, де населенню роз’яснювали необхідність та переваги енергоефективних заходів, кількість родин, які змогли скористатися програмою «теплих» кредитів та отримати фінансову допомогу на утеплення, зросла в десятки разів.

Сергій Савчук зауважив, що Агентство продовжує розробляти нові механізми та програми, які дадуть можливість населенню зменшити енергоспоживання, а малому і середньому бізнесу – вкладати кошти у розвиток «зелених» проектів.

 

версія для друку