українська російська англійська
Євген Нищук вручив сертифікат про внесення до об'єктів світової культурної спадщини козацьких пісень Дніпропетровщини очільнику регіону
17.03.2017 | 15:19
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час робочої поїздки до Дніпропетровщини Міністр культури України Євген Нищук вручив трьом народним фольклорним колективам копії сертифікату міжнародного комітету ЮНЕСКО про внесення українських козацьких пісень Дніпропетровщини до переліку об’єктів світової культурної спадщини. Оригінал Сертифікату про внесення елементу «Козацькі пісні Дніпропетровщини» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони, отримав голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Урочиста церемонія нагородження  відбулася  у філармонії імені Леоніда Когана за участі трьох жіночих вокальних колективів, які виконують автентичні козацькі пісні - села Кочережки і Богуслав Павлоградського району та міста Підгородне Слобожанського району.

«Включення українських козацьких пісень Дніпропетровщини до переліку об’єктів світової культурної спадщини -   це велика подія для всієї Дніпропетровщини, це важливий аспект творення іміджу України, - сказав  Міністр культури Євген Нищук. - Приємно, що протягом останніх трьох років – це вже не перша така визначна подія на Дніпропетровщині. У 2014 році Міжнародна Організація ЮНЕСКО внесла до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини Петриківський розпис як феномен українського орнаментального народного мистецтва. Зараз такий самий високий статус отримали козацькі пісні. Отримання цього світового визнання відтепер дозволить не тільки зберігати, а й поширювати козацькі пісні, дати їм можливість нового життя, нового імпульсу. Пісня  - це є душа українського, а відтепер  це елемент нематеріальної культурної спадщини, який визнаний  спадщиною всього людства. Від імені Уряду України хочу подякувати кожному, хто був активним у цьому процесі та доклав зусиль для втілення ініціативи у життя».

У свою чергу, голова обласної ради  Гліб Пригунов запевнив, що місцева влада зробить все можливе для подальшого поширення та збереження козацької спадщини у громадах. В планах – відновлення культурних еко-поселень, народних ремесел, козацьких січей як для збереження національної пам`яті, так і для залучення туристів з усього світу.

Сертифікат займе почесне місце у Музеї місцевого самоврядування в обласній раді.

“Дніпропетровська область по праву може називатися колискою козацтва, адже п’ять з восьми Запорізьких Січей розташовувались на території нашої області. Козацькі традиції тут проявляються у всіх сферах – архітектурі, мистецтві, піснях, побуті, народному Петриківському орнаменті, самобутніх козацьких піснях. Це мистецтво живе та актуальне і ми дбаємо, щоб  продемонструвати його прийдешнім поколінням, показати цю велич усьому світу” – зазначив Гліб Пригунов.  

Протягом трьох років проводилась кропітка робота зі збору та обробки автентичних пісень: відбулася низка фольклорних експедицій до 16 населених пунктів, зібрано величезний об’єм аудіо-, відео-, фото-, текстової інформації, зроблено оцифровку старих записів пісень, виявлені колективи – носії пісень, проведено фестиваль козацької пісні Дніпропетровщини, у музичній академії ім. Глінки створено фольклорний центр, видано збірник козацьких пісень. 

У номінації «Козацькі пісні Дніпропетровщини» був представлений музичний доробок з трьох козацьких поселень, у виконанні місцевих колективів з  – села Кочережки і Богуслав Павлоградського району та міста Підгородне Слобожанського району.

 

версія для друку