українська російська англійська
Володимир Гройсман: Енергетична та економічна блокада поставила під загрозу гірничо-металургійний комплекс країни
21.03.2017 | 09:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Енергетична та економічна блокада поставила під загрозу гірничо-металургійний комплекс, видатки на освіту, інфраструктуру та інші соціальні програми на місцях. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV у понеділок.

"Ми могли би не зробити 300 тисяч робочих місць [у гірничо-металургійному комплексі], а робочі місця би вже зростати і їх було б на десятки тисяч більше. Але, на превеликий жаль, нам треба зараз думати, не як наростити кількість робочих місць, а як зберегти ту кількість робочих місць, яка ще донедавна була достатньо стабільною. Я вже не говорю про те, що зменшення відрахувань податків цими підприємствами, особливо для міст, в яких ця індустрія є розвинутою, призведе до перегляду місцевих програм: це і освіта, і охорона здоров'я, інфраструктура, дороги, - абсолютно все. Наше завдання сьогодні - мінімізувати негативні наслідки", - наголосив Прем’єр-міністр.

Говорячи про втрату українських підприємств унаслідок енергетичної та економічної блокади, він зазначив, що Уряд зараз працює над тим, щоб знайти варіанти підтримки з боку держави гірничо-металургійного комплексу.

У цьому комплексі працюють близько 300 тисяч громадян, а Україна займає лідируючі позиції щодо торгівлі вітчизняною металопродукцією на світових ринках, зазначив він.

"Щось я не бачу нікого поряд з блокадників, коли мова йде про те, щоби зберегти робочі місця 300 тисячам. Так, це їм не під силу. Але ми змушені з цим впоратися і ми з цим впораємося", - наголосив Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що ініціатори блокади стоять осторонь мінімізації негативних наслідків блокади, організованої ними.

"Вони посиділи на рейках, зробили вигляд своїх патріотичних намірів, але ніхто з них не несе відповідальність за нормальне забезпечення електроенергією, теплом", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Він наголосив, що Уряд серйозно працював над підготовкою країни до опалювального сезону.

"Те, що сьогодні ще немає віялових відключень, і є свідчення того, що ми підготувалися добре до опалювального сезону, і тому сьогодні ми маємо запас міцності. Ми зараз переорієнтуємося, яким чином знаходити резерви. Але ця позиція ніколи не була державницькою", - наголосив Глава Уряду.

Він підкреслив, що блокада відбулася тоді, як тільки економіка України почала демонструвати зростання. У 2016 році зростання ВВП України сягнуло 2,2%, а у 4 кварталі – 4,7%.

"Ми, на превеликий жаль, за трохи більше ніж 20 років нашої незалежності не змогли змінити систему управління державою. Зараз ми стоїмо на цьому шляху. І коли тільки з'явився шанс, виходить так, що ми  маємо коригувати економічне зростання у бік зниження. У мене питання, чому так робили деякі безвідповідальні політики, щоб перекреслити ті наші зусилля, які направляли на таке економічне зростання", - підкреслив Глава Уряду.

Він наголосив, що енергетична та економічна блокада була не в інтересах України, а в інтересах Росії.

"Я бачу негатив для України і українців і не бачу жодного позитиву для нашої держави", - наголосив він.

Так, ті компоненти, що постачалися з українських надр, тепер необхідно купувати за кордоном за валюту "у той час, коли потоки нашої продукції уже переправлені на Росію". "Тобто все це працювало на Україну, а тепер - на Росію", - наголосив він.

Уряд працює над тим, щоб диверсифікувати постачання необхідних компонентів. Що стосується енергетичного вугілля, зараз Україна буде змушена його купувати за валюту у таких країнах як США, ПАР, Австралія, зазначив він.

Глава Уряду зауважив, що було вжито значних кроків для забезпечення енергетичної незалежності країни. Більше 500 днів Україна не споживає російського газу. Також збільшено видобуток українського газу і у 2017 році його буде нарощено більше ніж на 500 млн кубометрів.

Уряд також працює над "тим, щоби чітко визначити шляхи переміщення і не дати можливість з вкраденого майна реалізовувати його [продукцію] в Україні".

 

версія для друку