українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знешкодили понад 10 тисяч вибухонебезпечних предметів
21.03.2017 | 10:24
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби було здійснено 98 виїздів, під час яких виявлено 607 боєприпасів, у тому числі 2 авіаційні бомби. Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знешкодили 10 тис. 391 вибухонебезпечний предмет, у тому числі 19авіаційних бомб. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни.

Так, 18 березня піротехніками Головного управління ДСНС України у Херсонській області знищено 6 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Три боєприпаси – артилерійський снаряд калібром 152 мм, мінометна міна 82 мм і ручна граната РГ-42, були знайдені громадянами на території колишньої ферми у селі ПреображенціКаланчацького району. Ще 2 артснаряди АС-76 та 1 ММ-82 виявлені місцевими мешканцями під час випасу свійської птиці в смт Велика Лепетиха. Крім того, у селі Труд Скадовського району під час проведення земельних робіт громадяни знайшли  гранату РГД.

Протягом вихідних на території міста Миколаєва було виявлено 2 боєприпаси. Зокрема, на вулиці Залізничній патрульні поліції виявили артснаряд калібром 100 мм. 18 березня співробітниками одного із підприємств під час проведення земляних робіт по вулиці Херсонське шосе знайдено снаряд калібром 76 мм. Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області вибухонебезпечні знахідки класифікували як боєприпаси часів минулих війн. Їх було знешкоджено шляхом контрольованого підриву.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, на Луганщині протягом 20 березня перевірено 6,52 га місцевості у Новоайдарському, Попаснянському, Станично - Луганському та Старобільському районах. При цьому виявлено та вилучено 6 вибухонебезпечних предметів: 1 артилерійський снаряд, 3 мінометні міни та 2 одиниці інших вибухонебезпечних предметів. На Донеччині впродовж минулої доби знищено 45 боєприпасів на території Ясинуватського та Мар'їнського районів.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомте про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмета категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

версія для друку