українська російська англійська
Євген Нищук представив колективу Львівської опери нового генерального директора - художнього керівника закладу Василя Вовкуна
21.03.2017 | 13:17
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук 20 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької офіційно представив  нового генерального директора – художнього керівника закладу Василя Вовкуна.

Євген Нищук під час свого виступу висловив впевненість, що призначення на посаду генерального директора Львівської опери відомого режисера, культуролога, народного артиста України Василя Вовкуна стане новим імпульсом для подальшого розвитку цього відомого, як в Україні, так і поза її межами  театрального колективу.

“Кожен з присутніх сьогодні тут дійсно вболіває за долю цього театру і тому дуже почесно, що в залі присутні представники інших закладів культури Львова. Це є свідченням того, що саме театр створює атмосферу, виховує наступні покоління, впливає на настрій у місті, області та й цілій країні”, – сказав Євген Нищук.

“Василя Володимировича Вовкуна я знаю понад 20 років, знаю його творчий шлях. Це людина, яка стояла за багатьма видатними проектами, які, без перебільшення, робили обличчя українській культурі, завдячуючи яким чи не вперше заговорили про її суть в усіх виявах – у правдивій автентиці, у сучасному модерному вираженні. До цього керівника є велика повага та довіра. Я зараз офіційно представляю  керівника, від якого залежить доля кожного в цьому видатному колективі, кожної особистості. Переконаний, той життєвий багаж, досвід, та ту енергію, яку має Василь Вовкун, він і надалі, тепер на посаді генерального директора-художнього керівника вкладатиме у цей театр. В добру путь!” – додав Міністр.

Під час спілкування Євген Нищук також торкнувся питання переходу на контрактну форму роботи мистецьких закладів та підкреслив – цей процес є необхідним та незворотнім, хоч і подекуди досить болісним, втім, як керівник галузі, який дбає за захист творчих працівників – обговорюватиме із законодавцями можливість вдосконалення та покращення існуючого Закону.

“Справді, зараз ми разом проходимо процес переходу на контрактну систему – процес непростий, іноді болючий, але насправді вкрай необхідний та важливий для розвитку мистецтва. Втім, я не втомлююсь говорити, і робив це як громадський діяч у 2015 році, так і тепер – на посаді керівника галузі, що цей процес потребує доопрацювання. Вкрай необхідно враховувати питання захисту людей, творчих працівників. Як не допустити несправедливості та знайти золоту середину, яка б зберегла творчі колективи і спокій в них – ось моє прагнення”, – зазначив Міністр.

Міністр культури також окремо подякував Тадею Олександровичу Едеру – колишньому директору Львівської опери за багаторічну невтомну роботу у становленні та розвитку славетного театру та висловив сподівання, що той і надалі ділитиметься своїм досвідом із наступниками, а зміна посади не змінить тої надзвичайної енергії, яка є у ньому. 

Зі свого боку новообраний генеральний директор Львівської опери Василь Вовкун  поділився своїми планами  щодо розвитку одного із провідних мистецьких закладів країни.

Серед найближчих планів – реалізація інноваційних проектів, які дозволять закладу інтегруватися в сучасний  культурний простір.  Василь Вовкун вбачає розвиток закладу через  впровадження новітніх форм діяльності, зокрема: залучення молодих акторів та композиторів, створення сфери надання власних послуг, налагодження тісної співпраці з музичними навчальними закладами, активізація гастрольної діяльності та проведення масштабної рекламної кампанії  для залучення більш широкого кола відвідувачів.

“Я вже був з вами, але я прийшов ще з більшою любов’ю. “Бути всім для всіх”, – казав Святий Апостол Павло. Так мало слів, але такий важливий підтекст. Це мій обов’язок. Але це ще і спільна мета нашого театру – бути всім для всіх – і для кожного в нашому колективі, і для того глядача, який приходить до нашого театру”, – сказав Василь Вовкун.

За словами нового керівника Львівської опери, наразі розпочався аналіз економічних, фінансових та технічних показників останніх років, будуть враховані всі позитивні та негативні їх прояви задля налагодження ще більш ефективної роботи закладу.

Також Василь Вовкун додав, що планує серйозно підійти до формування оновленого репертуару театру, де велику увагу приділять саме актуальним українським авторам ХХ століття. Серед інших працюватимуть над втіленням «Цвіту Папороті» Євгена Станковича, “Жар-птиці весни священної” Ігоря Стравінського, роботи з Мирославом Скориком над балетом “Тіні забутих предків” та Іваном Небесним – над дитячою оперою за мотивами твору Івана Франка “Лис Микита”.

 

версія для друку