українська російська англійська
Міністр культури взяв участь у презентації виставки Львівської галереї мистецтв "Скарби Підгорецького замку"
21.03.2017 | 17:21
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У рамках робочої поїздки Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у презентації у Львові виставки «Скарби Підгорецького замку».

У Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького відкрили виставку експонатів, які свого часу прикрашали інтер’єри найбільш репрезентабельної королівської резиденції Центрально-Східньої Європи - Підгорецького замку.

Виставка представляє понад 200 експонатів, українська частина колекції – твори живопису, скульптура, зброя, ужиткове мистецтво. Цілісна, продумана режисура експозиції з елементами інтерактивності має свій образ, втілила такі аспекти і форми популяризації музейних цінностей, які є адекватними сьогоденню. Вперше у Львові виставка організується з використанням новітніх технічних засобів – тачскрінів, комп’ютерної техніки, проводяться зйомки за допомогою дронів.

«Ця виставка вражає  буквально з першої хвилини. Ми бачимо, наскільки величні мистецькі скарби зберігають стіни Підгорецького замку. Це ті твори мистецтва, які має побачити кожен. Дуже важливо, і я хочу відзначити в цьому  наполегливу роботу колективу Галереї та сучасного дизайнера  Сергія Петлюка, яким вдалося в такий природній спосіб поєднати та представити старовинні артефакти з сучасними технологіями», - сказав Євген Нищук під час презентації виставки.

«Талант творців замку цілісно і гармонійно поєднав контраст камерності з масштабністю, поетичний хаос з охайністю, пропорційність з асиметричністю, серйозність з веселощами, таїну з відвертістю. Все це давало упевненість і гарантувало враження від дії архітектурного образу – яскравої оази для буття польсько-українських магнатських династій. Цей образ, і справді, водночас бентежить уяву і заспокоює душу, хвилює розум і зцілює серце», - розповідає  куратор виставки Оксана Козинкевич.

Експозиція має на меті привернути увагу до визначної пам’ятки архітектури, яка потребує спільної опіки. Адже після реставрації замку в його стіни можуть назавжди повернутись твори із цієї колекції.

Підгорецький замок – визначна пам’ятка архітектури України. Споруджений у 1635-1640 роках на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського відомим архітектором Андреа дель Аква та інженером Гійомом де Бопланом, він мав свою багату історію, яка пишеться ще й сьогодні. Його колекція вважалась найбагатшою на західно-українських землях. Велика її частина збереглась до сьогодні і є власністю музеїв України (ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького, Львівський історичний музей, Львівський музеї історії релігії) та Польщі (Окружний музей у Тарнові, Національний музей у Кракові, Історичний музей міста Кракова, Національний музей у Варшаві, приватні збірки).

 

 

версія для друку