українська російська англійська
Рятувальники України та Грузії визначили подальші напрямки співпраці в сфері запобігання та реагування на надзвичайні ситуації
21.03.2017 | 18:36
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

21 березня розпочався офіційний візит делегації ДСНС України на чолі з Головою Служби Миколою Чечоткіним до Грузії. 

В перший день перебування українська делегація відвідала Агентство з управління надзвичайними ситуаціями МВС Грузії, що розташоване у м. Тбілісі, та зустрілася з директором Агентства Звіадом Кацашвілі. Гості ознайомилися з системою реагування на надзвичайні ситуації в Грузії, діяльністю оперативно-рятувальної служби. Крім того, під час двосторонньої зустрічі, на якій також був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол України в Грузії Ігор Долгов, українські та грузинські колеги обговорили результати співробітництва впродовж минулих років та визначили подальші напрямки роботи і взаємодії в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків як природного, так і техногенного характеру.

«Грузія є важливим партнером для України. Підтвердженням цього є плідна двостороння взаємодія в різних сферах діяльності, у тому числі в галузі запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. І ми готові до продовження активного та результативного співробітництва, участі у спільних проектах, навчаннях, програмах, що спрямовані на обмін досвідом та підвищення спроможності України та Грузії оперативно реагувати та надавати взаємодопомогу у випадку виникнення надзвичайних ситуацій», - зазначив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

За результатами проведення зустрічі Микола Чечоткін та Звіад Кацашвілі підписали План спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Агентства з управління надзвичайними ситуаціями Міністерства внутрішніх справ Грузії на 2017-2019 роки.

 

Довідково

ДСНС України та Агентство з управління надзвичайними ситуаціями МВС Грузії взаємодіють в рамках виконання міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Виконавчою Владою Грузії про співробітництво у галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих та ліквідації їхніх наслідків (підписана 7 грудня 1998 року в м. Тбілісі, ратифікована 13 липня 1999 року).

За час співпраці грузинські рятувальники долучалися до участі у заходах, які відбувалися на території України. Зокрема, у 2014 році делегація Грузії брала безпосередню участь у якості наглядача під час атестації пошуково-рятувального загону «Мобільного рятувального центру ДСНС України» в міжнародній системі INSARAG.

У вересні 2015 року рятувальники Грузії брали участь у спільних масштабних міжнародних навчаннях Україна-НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Україна — 2015», що відбувалися на території Львівської області.

Також експерти Агентства  з управління надзвичайними ситуаціями МВС Грузії спільно з представниками ДСНС беруть участь у міжнародних навчально-практичних заходах в рамках Програми ЄС з попередження, готовності до реагування на катастрофи природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства (PPRDEast).

 

версія для друку