українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Вимагаю забезпечити високу організацію дорожніх робіт та жорсткий контроль за ефективністю використання ресурсів
22.03.2017 | 12:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає забезпечити високу організацію дорожніх робіт в Україні та жорсткий контроль за ефективністю використання виділених ресурсів. На цьому Глава Уряду наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України у середу.

"Я готовий повністю допомагати, де потрібно: будь-які рішення, все, що потрібно. Але наголошую на тому, що питання зараз – в організації, термінах, жорсткому і жорстокому контролі. По-інакшому ніхто дороги робити не буде в країні, вони не можуть робити: тільки голову будемо відвертати – одразу або щось вкрадуть, або не так зроблять. Тому наполягаю на тому, щоб ситуація була швидко поправлена", – підкреслив Прем’єр-міністр.

Цього року на проведення ремонтів та реконструкцію робіт на дорогах буде виділено 30 млрд грн, наголосив Глава Уряду. З них: 15 млрд грн – вже передбачені, 15 млрд грн будуть отримані від репрофайлінгу облігацій внутрішньої державної позики, як передбачено Законом про Державний бюджет на 2017 рік. Крім того, за два місяці 2017 року перевиконання плану надходжень митних платежів до бюджету становило 2 млрд грн. За результатами року цей показник може сягнути 5-7 млрд грн, вважає Глава Уряду.

Минулого року на автодорожні роботи було виділено 19 млрд грн, з яких було реалізовано 10 млрд грн, зауважив він.

"Сьогодні розраховуйте, що цього року ви отримаєте 30 млрд грн. Але я хочу отримати  якість, нормальну організацію роботи. І тут важливо, щоб ви взяли цей виклик на себе. Тому що з такими "рок-н-рольщиками" ми доріг не відремонтуємо. Треба дуже чітко організувати контроль, щоб кожна гривня була нормально використаною", – підкреслив він, звертаючись до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна.

Він зауважив, що забивання цеглою чи землею ям на дорогах – неприпустиме.

"Я наполягаю на тому, щоб усі служби автомобільних доріг, Володимир Володимирович, були у полі, з міністерства, хто відповідає, – були у полі. Нехай з машин не вилазять, але мають дати якість, визначити пріоритетність з точки зору, де першочергово робити, де друга черга, і маємо змінити ситуацію на тих об'єктах, де запланували. Це дуже є важливо", – підкреслив Прем’єр-міністр.

Окремо Глава Уряду закликав органи місцевого самоврядування якнайшвидше починати автодорожні роботи: "Не чекайте, що з Києва хтось буде вам давати сигнал, коли починати роботи. Вже починайте роботи в межах районів, областей, міст. Дуже важливо, щоб ці роботи швидко розпочалися". Погодні умови для поточного ямкового ремонту сьогодні є придатними.

Прем’єр-міністр наголосив, що продовжить постійно об'їжджати дороги в Україні для того, щоб особисто пересвідчуватися про організацію роботи.

У цьому контексті він закликав керівництво центральних та регіональних відповідальних структур з питань автодорожніх робіт вболівати та відповідально ставитися до налагодження відповідної роботи.

Прем’єр-міністр продемонстрував присутнім на засіданні Уряду відео щодо стану деяких доріг з різних регіонів Україні.

"Я навіщо це показав? По-перше, я просто повернув усіх в реальність, як виглядають українські дороги. По-друге, я хотів, щоб ви реально оцінювали, які перед нами стоять виклики, – зазначив Володимир Гройсман. – Те, що ми зараз побачили, це не учора відбулося, не рік, не два і не три. Ми до цієї руйнації йшли багато років. Зараз це для нас з вами виклик".

 

 

версія для друку