українська російська англійська
Сергій Савчук: Закликаю парламентарів підтримати законопроект, який відкриє шлях для термомодернізації 100 тисяч бюджетних установ України за ЕСКО-механізмом
23.03.2017 | 11:14
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Сьогодні на засіданні Верховної Ради України заплановано до розгляду у другому читанні розроблений разом з Держенергоефективності законопроект № 4549 щодо продовження укладання енергосервісних договорів для термомодернізації будівель бюджетних установ.

«Минулого року завдяки спільним зусиллям Уряду, Парламенту, Держенергоефективності, інших органів влади та експертного середовища відбувся прорив у питанні утеплення бюджетних установ: шкіл, дитсадків, лікарень тощо. Нам вдалося запровадити європейський механізм залучення приватного капіталу у підвищення енергоефективності цих будівель – енергосервіс. Вже сьогодні цей механізм демонструє свою дієвість: тривають роботи за 19 ЕСКО-договорами, а інвестори вже почали повертати вкладені у проекти кошти. При цьому, відсутня необхідність витрачати додаткові бюджеті кошти», - прокоментував  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Сьогодні, у зв’язку із новим законодавством у сфері публічних закупівель, виникає нагальна необхідність внести зміни до базового законодавства про енергосервіс. Зазначеним законопроектом пропонується удосконалити ЕСКО-механізм і забезпечити можливість застосування електронних аукціонів через систему PROZORRO для закупівель енергосервісу.

Прийняття законопроекту відкриє величезний ринок енергосервісу у бюджетній сфері України, потенціал якого сягає близько 5 млрд євро. Вже сьогодні переможці перших тендерів заявляють про наміри в десятки разів збільшити кількість ЕСКО-проектів у цьому році.

Цей законопроект економічно вигідний країні і головні його переваги:

- залучення приватного капіталу у впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах;

- активізація малого та середнього бізнесу, створення робочих місць і, як наслідок, поліпшення економіки;

- заощадження чималих сум бюджетних коштів на модернізації бюджетних установ;

- зменшення енергоспоживання у близько 100 тис. бюджетних установ України;

- розширення можливостей роботи ЕСКО-компаній на ринку України;

- зміцнення співпраці влади та бізнесу в рамках ЕСКО-договорів;

- покращення комфортних умов перебування у закладах соціальної сфери.

"Закликаю народних депутатів України проаналізувати та врахувати всі позитивні наслідки дії цього законопроекту і прийняти правильне рішення заради пожвавлення економіки, підвищення якості надання енергетичних послуг у бюджетних установах", - заявив Сергій Савчук.

Нагадаємо, що 4 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 4549. За це рішення проголосувало 236 народних депутатів України. При цьому не було жодного голосу проти.

 

версія для друку