українська російська англійська
Павло Розенко: Головне завдання реформи системи інституційного догляду дітей - створити нові умови і можливості для кожної дитини
23.03.2017 | 13:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей буде розглянута вже на одному з найближчих засідань Національної ради реформ. Про це на Всеукраїнському семінарі «Забезпечення найкращих інтересів дитини в умовах реформи системи інституційного догляду та виховання дітей», який відбувся сьогодні за участю дружини Президента України Марини Порошенко та Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Стратегічний документ, який сприятиме посиленню відповідальності центральних та місцевих органів влади за проведення реформи системи інституційного догляду дітей і забезпечення виховання дітей в сім’ї - Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, - буде розглянутий вже на одному з найближчих Національної ради реформ», - сказав він.

Павло Розенко зазначив, що на сьогодні вже немає жодної європейської країни, яка б не прийняла б стратегічних рішень щодо відмови від інституційного догляду дітей. «Наприклад, у Великобританії, Швеції, Швейцарії діти перших років життя не можуть ні за яких обставин потратити до інтернатного закладу. Державні служби повинні терміново реагувати на такі випадки і здійснювати необхідні заходи, щоб повернути або влаштувати дитину в сім’ю. Тому  реформування системи інституційного догляду дітей - це наш європейський вибір», - підкреслив він.

За його словами, реформування системи інституційного догляду дітей триває вже декілька років, однак саме зараз має всі шанси отримати новий імпульс. «Мені дуже приємно, що в цьому питанні ми маємо потужну підтримку і Президента України, і Марини Порошенко, яка особисто зайнялася дуже важливим питанням впровадження системи інклюзивної освіти. Маючи таку колосальну підтримку, Україна просто приречена на успіх в цьому питанні», - сказав  Віце-прем’єр.

Павло Розенко повідомив, що в Україні функціонує 751 інтернатний заклад, де виховуються чи навчаються близько 110 тисяч дітей. «Але основна проблема у тому, що більше 90 % дітей, які знаходяться в цих закладах, - це діти, які мають батьків, не позбавлених батьківських прав. Це ненормальна ситуація. Звичайно ця проблема має низку причини, але  ми повинні сфокусуватися питаннях збереження, реабілітації та відновлені сім’ї».

На сьогодні, за словами Віце-прем’єр-міністра вже прийнято два закони, на підставі яких створюються сім’ї патронатних вихователів, запроваджується наставництво стосовно дітей, які перебувають в інтернатних закладах. У Державному бюджеті України на 2017 рік передбачені витрати на забезпечення функціонування 154 сімей патронатних вихователів.

Павло Розенко також наголосив, що у процесі впровадження реформи надзвичайно важливим завданням є побороти міфи і упередження, які існують навколо неї. «Нам доведеться боротися з міфам і упередженнями навколо цього питання. Адже мета деінституалізації – не закриття, не злам чогось, а навпаки – це створення нових умов і можливостей для кожної дитини. Це новий шанс для дитини. Всі повинні зрозуміти – дитина теж має право, має право на розвиток в сім’ї, на отримання повноцінної освіти, всіх медичних та соціальних послуг. І ми таке право дитині повинні забезпечити», - наголосив Павло Розенко.

 

версія для друку