українська російська англійська
Ситуація в м. Балаклія залишається складною, однак інтенсивність вибухів значно зменшилася, - Микола Чечоткін
24.03.2017 | 11:30
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

З моменту отримання повідомлення про пожежу та вибухи на складах боєприпасів Міноборони у місті Балаклія Харківської області, ДСНС та місцева влада невідкладно розпочали вживати всіх заходів для гарантування безпеки людей. В першу чергу було оперативно організовано евакуацію громадян з міста та 9 прилеглих населених пунктів. Таким чином у найкоротші терміни вдалося евакуювати близько 20 тисяч осіб, з яких 830 інвалідів та людей похилого віку і 130 хворих з лікарень. Про це повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін під час виступу у Верховній Раді України.

“Ситуація в Балаклії залишається складною. На території військового складу продовжуються вибухи боєприпасів, але їхня інтенсивність значно зменшилася. Розпочато комісійне обстеження житлового сектору для визначення обсягів пошкодження будинків. Вчора пізно ввечері під час подворових обходів під зруйнованими конструкціями будинку виявлено загиблу жінку, 1951 року народження. Ще одна жінка, 1962 року народження, отримала поранення і зараз перебуває у лікарні”, - зазначив Микола Чечоткін.

За словами Голови Служби, підрозділи ДСНС впродовж минулої доби вилучили та знешкодили 74 вибухонебезпечних предмети та фрагментів боєприпасів на території міста Балаклія. Також ліквідовано 15 пожеж за межами складу, що виникли внаслідок влучання боєприпасів. На даний час гасіння пожежі на території арсеналу здійснюється спеціальним підрозділом Міноборони із залученням двох пожежних танків. На місці події працює 9 піротехнічних розрахунків ДСНС, які розміновують безпечні сектори території міста та інші населені пункти у 10- кілометровій зоні. Проводяться заходи з евакуації громадян та протипожежного захисту житлового сектору і потенційно небезпечних об’єктів поблизу арсеналу.

Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено понад 1 тисячу 300 осіб та 230 одиниць техніки, з яких від ДСНС - 400 осіб та 110 од. техніки. На місці події працює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на чолі з головою Балаклійської районної державної адміністрації та оперативна група ДСНС під керівництвом першого заступника Голови ДСНС Олега Мельчуцького.

На базі Балаклійської райдержадміністрації організовано цілодобову роботу «гарячої телефонної лінії» (за номером 05749-5-10-76).

 

версія для друку