українська російська англійська
Голова Палати депутатів Люксембургу: Для того, аби позбутися санкцій, треба позбутися причин, за які їх запровадили
24.03.2017 | 17:34
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ

24 березня 2017 року під час робочого візиту до Великого Герцогства Люксембург Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Головою Палати депутатів Люксембургу Марсом Ді Бартоломео.

Сторони обговорили напружену ситуацію на Сході України, яка продовжує ускладнюватися в результаті дій російської сторони та її поплічників у контексті, зокрема, незаконного захоплення українських підприємств в ОРДЛО та регулярного обстрілу українських позицій з використанням важкого озброєння всупереч Мінським домовленостям.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала за міцну підтримку, яку Люксембург надає Україні в питанні захисту її територіальної цілісності, та закликала й надалі продовжувати тверду лінію на підтримку та посилення санкційної політики ЄС щодо РФ.

«Для того, аби позбутися санкцій, треба позбутися причин, за які їх запровадили, – сказав, своєю чергою, Марс Ді Бартоломео. – За 75 років ми звикли, що мир – це даність. Та старше покоління знає, що він тяжко здобувається. Ми розуміємо ваш біль».

Співрозмовники високо оцінили нещодавній візит в Україну Міністра закордонних справ Люксембургу Жана Ассельборна, який поділився з люксембурзькими парламентарями глибокими враженнями від масштабу побачених на Сході України руйнувань та людських страждань. Марс Ді Бартоломео підкреслив, що Люксембург зацікавлений у стабільній Україні та відзначив успіхи української сторони у здійснюваних комплексних реформах. Співрозмовники висловили задоволення ратифікацією парламентами обох держав Конвенції про уникнення подвійного оподаткування та підкреслили, що цей крок надасть імпульс розвитку двосторонньої співпраці в економічній галузі.

Також ішлося про виклики, з якими нині зіштовхуються світові демократії, зокрема, загрозу популізму. Окремо співрозмовники обговорили реформи, які впроваджує Україна, зокрема, боротьбу з корупцією та верховенство права.

Марс Ді Бартоломео висловив готовність активізувати міжпарламентський діалог з Україною та вивчити питання визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Зустріч відбулася напередодні відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Люксембургом і 60-ї річниці підписання Римського договору.

 

 

 

версія для друку