українська російська англійська
Оперативна інформація щодо надзвичайної ситуації, пов'язаної з вибухом боєприпасів у Харківській області
26.03.2017 | 10:58
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Станом на 7 год. 26 березня на технічній території арсеналу у м. Балаклія Харківської області спостерігаються одиночні вибухи боєприпасів різної інтенсивності.

Для ліквідації окремих осередків тління на технічній території арсеналу від Міноборони залучено 3 пожежні танки та інженерна машина розгородження (ІМР). Для підвозу води та заправки пожежних танків від ДСНС України залучено 3 пожежні автоцистерни.

Протягом 25 березня пожеж на території м. Балаклія та прилеглих населених пунктів не зафіксовано.

Газопостачання у місті Балаклія відключено.

По станції Балаклія 25 березня відновлено рух залізничного транспорту.

Закрито повітряний простір на відстані 40 км від місця події.

Піротехнічні підрозділи ДСНС здійснюють очищення території м. Балаклія та Балаклійського району від вибухонебезпечних предметів та залишків боєприпасів.

Повністю очищено 5 секторів міста (2 сектори протягом 25 березня).

Всього з початку робіт вилучено 820 вибухонебезпечних предметів. До виконання робіт з розмінування від ДСНС залучено 75 піротехніків та 27 од. спеціальної техніки (15 піротехнічних розрахунків).

Організовано проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з місцевим населенням щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, та роздано 4 тис. пам’яток щодо дій населення у разі виявлення ВНП.

Місцевими органами влади організовано комісійне обстеження пошкоджених будівель міста та району з визначення обсягів руйнувань. Всього створено 20 груп для комісійного обстеження у складі представників проектних організацій, працівників райдержадміністрації та депутатів міської ради.

Волонтерськими організаціями та товариством Червоного хреста надано гуманітарну допомогу загальною кількістю близько, у тому числі:

близько 60 тонн продуктів харчування;

медикаментів на суму понад 470 тис. гривень;

ковдри та матраци – 800 комплектів;

Місцевими органами влади організовано одноразове гаряче харчування мешканців селища Нафтовик. Крім цього, здійснюється роздача продуктових наборів постраждалому населенню у двох стаціонарних пунктах видачі гуманітарної допомоги. Організовано роботу пересувного пункту роздачі адресної гуманітарної допомоги. Всього видано 900 продуктових наборів.

У зоні надзвичайної ситуації зосереджено угруповання сил загальною чисельністю понад 2 тис. 663 особи та 236 одиниць техніки, у тому числі від ДСНС 420 осіб та 107 одиниць спеціальної та пожежної техніки. На залізничній станції Шебелинка чергують два пожежних потяги Укрзалізниці.

На місці події працює штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі із головою Балаклійської районної державної адміністрації Масельським С.І.

На базі Балаклійської районної державної адміністрації організовано роботу гарячої телефонної лінії в цілодобовому режимі (05749-5-10-76).

версія для друку