українська російська англійська
Володимир Гройсман під час зустрічі із главами урядів країн-членів ГУАМ: У 2017 році ми зможемо вдихнути нову енергію у наше співробітництво
27.03.2017 | 14:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У 2017 році вдасться вдихнути нову енергію у співробітництво країн – членів Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі глав урядів країн-членів об'єднання у рамках ініційованого ним саміту ГУАМ у Києві, що відбувався вперше на такому рівні.

"Я переконаний у тому, що маючи потенціал нашого співробітництва у рамках ГУАМ, приймаючи рішення, які сьогодні на порядку денному, у 2017 році можемо отримати конкретні успішні результати нашого співробітництва. Усіляко готовий підтримувати такий формат. Сподіваюся, що ми зможемо у 2017 році вдихнути нову енергію у наше співробітництво у рамках ГУАМ", – підкреслив Володимир Гройсман, розпочинаючи зустріч.

За словами Генерального секретаря ГУАМ Алтая Ефендієва, сьогоднішня зустріч у рамках саміту країн-членів ГУАМ стала рубіжною.

"Її рівень, націленість на практичну реалізації важливих рішень в рамках ГУАМ, ваша участь на бізнес-форумі безсумнівно нададуть потужний імпульс в реалізації наших спільних ініціатив і проектів. Впевнений, ваша зустріч послужить новою точкою відліку наших нових успіхів", – сказав він.

"Сам факт, що сьогоднішній форум проводиться 20 років потому після формування організації, говорить про те, що організація ГУАМ – життєздатна", – підкреслив у свою чергу Прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі.

Він також позитивно підкреслив значущість Протоколів про затвердження Порядку створення та діяльності Робочого Органу, що координує дії Договірних Сторін Угоди про створення Зони вільної торгівлі між державами-учасниками ГУАМ від 20 липня 2002 року, та Протокол між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через державні кордони країн-членів ГУАМ, що були підписані за результатом переговорів.

"Договори, що сьогодні підписані – дуже важливі і будуть у подальшому сприяти активізації потенціалу вільної торгівлі між країнами-членами ГУАМ, а також покращенню конкурентоздатності транспортного коридору. Сьогодні починається нове дихання організації і усі ми дуже оптимістично налаштовані щодо майбутнього цієї організації", – зазначив Георгій Квірікашвілі.

Учасники переговорів позитивно оцінили діяльність та розбудову ГУАМ протягом 20 років існування об'єднання, протягом яких було накопичено досвід реалізації спільних проектів у зокрема сферах торгівлі, економіки, туризму, правоохоронної діяльності, кібербезпеки.

Представники країн-членів ГУАМ Грузії, Азербайджану та Молдови висловили подяку Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману за ініціативу проведення саміту на такому рівні та зауважили високу організацію заходу.

"Наша зустріч є переконливим проявом спільної зацікавленості у подальшому розвитку взаємовигідного співробітництва у політичній, торговельній-економічні та гуманітарній сферах", – сказав Прем’єр-міністр Республіки Молдова Павло Філіп.

Сторони запевнили у відданості поглибленню співробітництва та досягнення спільних цілей у рамках ГУАМ.

Серед іншого учасники переговорів обговорили питання посилення співробітництва країн.

Сторони також підкреслили важливість поглиблення співпраці з міжнародними партнерами, зокрема Японією, США, країнами Вишеградської четвірки, державами Центральної Європи та Балтії.

 

версія для друку