українська російська англійська
НКРЕКП затвердила тарифи на послуги транспортування та розподілу природного газу за новою методологією
28.03.2017 | 15:35
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Відповідно до законів України «Про природні монополії», «Про ринок природного газу», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП встановлює тарифи на послуги суб’єктів природних монополій, що здійснюють транспортування та розподіл природного газу.

Діюча роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2015 № 758 на рівні 6879 грн за 1000 куб. м (з ПДВ), у структурі якої вартість послуг транспортування та розподілу природного газу, що визначена НКРЕКП, складає лише 13 %.

Згідно із Законом України «Про ринок природного газу» передбачено здійснення оплати вартості послуг транспортування та розподілу природного газу як плати за потужність.

Сьогодні на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийнято рішення про затвердження за новою методологією тарифів:

∙                на послуги транспортування природного газу для споживачів України для точок входу і точок виходу для ПАТ «Укртрансгаз»;

∙                на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

Встановлення тарифів за новою методологією як плати за потужність та відокремлення вартості послуг від вартості газу як товару передбачає відхід від застарілої системи встановлення загального тарифу та надає низку переваг для кінцевого споживача:

∙                можливість вільно обирати постачальника газу;

∙                зменшення ціни на газ (товар) у результаті конкуренції на ринку постачання;

∙                рівномірне нарахування за послуги;

∙                прозорість формування платежів за газ як товар та послуг розподілу природного газу;

∙                визначення розміру плати за користування газовою інфраструктурою залежно від установленого тарифу та встановлених газових приладів і лічильника, наявних у споживача;

∙                підвищення рівня безпеки газопостачання;

∙                контроль рівня якості надання послуг.

Методологія, за якою визначено тарифи, розроблена з урахуванням досвіду країн ЄС та погоджена з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Методологія передбачає соціальний захист побутових споживачів для полегшення їх адаптації до нових умов на ринку природного газу.

 

версія для друку