українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Оновлена система ДФС має сприяти економічному розвитку і допомагати легальному бізнесу, а не працювати на чиїсь інтереси
29.03.2017 | 12:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Результатом реформи Державної фіскальної служби мають бути системні зміни, покликані пожвавити економічне зростання, допомогти легальному бізнесу і викорінити "сірі" й "чорні" схеми в нашій країні. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, анонсуючи розгляд Урядом концепції реформи Державної фіскальної служби на засіданні Кабінету Міністрів України у середу.

"Я боровся за зміну цієї системи, борюся і буду підтримувати необхідні зміни, які дозволять знищити корупцію в органах ДФС, створити нормальний якісний діалог з підприємцями, надавати їм якісні послуги, змінити формулу, за якою сьогодні уся правоохоронна система залучена проти бізнесу і сконцентрована сама на собі. Наше завдання - змінити систему. Вони мають бути "заточені" на те, щоб допомагати легальному бізнесу розвиватися і не заважати. Руйнація "сірих" і "чорних" схем - це теж є допомога легальному бізнесу", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр нагадав, що минулого року Уряд розпочав напрацювання системного підходу до цієї реформи спільно з міжнародними партнерами.

Напрацьована концепція та конкретні рішення дозволять побудувати сучасну європейську систему в Україні. Вона зокрема включає технічне переоснащення та модернізацію митної служби, зміну організаційної структури, підвищення кадрового потенціалу.

Володимир Гройсман зауважив, що сьогодні система працює таким чином, що усі економічні служби - податкова міліція, митники, економічні підрозділи поліції та СБУ - працюють проти бізнесу, на власні структури або чиїсь інтереси, заважаючи роботі бізнесу.

Такому тиску на бізнес треба покласти край, переконаний Прем'єр-міністр.

"Кожна гривня, яка не дійшла до бюджету - це втрата українського пенсіонера, українського лікаря, українського воїна, який стоїть на передовій", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Він наголосив, що в сфері митниці і в сфері податків знаходяться мільярди резервів, які мають належати українському народу і нашій державі.

"Наше завдання - економічне зростання, для цього має бути клімат, щоб підприємець, який створив - не важливо, одне, 10, 50, тисячу, 50 тисяч робочих місць - відчував себе нормально, відчував, що він працює, щоденно робить свою роботу, сплачує податки, до нього ніхто не має справи", - сказав Володимир Гройсман.

Глава Уряду зазначив, що зустрічається з представниками правоохоронних структур для пошуку шляхів перешкоджання тиску контролюючих органів на бізнес.

"Нам потрібно побудувати таку систему, яка дасть можливість підтримувати легальний бізнес і жорстко припиняти діяльність "сірих" або "чорних" схем у нашій країні", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Уряд послідовно працює сьогодні над завданням створення сприятливого бізнес-клімату для залучення інвестицій. Так, нещодавно було розглянуто питання створення Служби фінансових розслідуваннь, що передбачає ліквідацію служб, з якими бізнес стикається і з боку яких традиційно відчуває тиск – податкової міліції, економічних підрозділів силових структур, ДФС, наголосив Володимир Гройсман. Відповідний законопроект, напрацьований Міністерством фінансів України, був направлений на розгляд Національної Ради Реформ.

"Наше головне завдання - відновлення, забезпечення сталого економічного зростання. Сильна економіка, сильна соціальна політика, сильне військо, якісна інфраструктура, оновлення країни дасть абсолютно усім розуміння того, що буде відбуватися не тільки завтра, а наше завдання сьогодні - чітко дати суспільству сигнал, що буде через рік, три-п'ять років у нашій країні, куди ми йдемо і чого ми зможемо досягти", - наголосив Прем'єр-міністр.

 

Більше про Концепцію реформування Державної фіскальної служби України - за посиланням.

 

версія для друку