українська російська англійська
У питаннях профілактики та протидії гендерному насильству вкрай важливо зміцнити потенціал міжвідомчої взаємодії, - Наталія Федорович
29.03.2017 | 15:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

28 березня 2017 року за ініціативою Представництва Фонду народонаселення ООН в Україні відбулося засідання круглого столу на тему «Зміцнення міжвідомчого реагування на гендерно-зумовлене насильство в Україні».

У заході, який проводився з метою зміцнення потенціалу міжвідомчої взаємодії у питаннях профілактики та протидії гендерному насильству, взяли участь заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович, Представник Фонду народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, заступник Міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, представники місцевих органів влади, міжнародних та громадських організацій.

Як наголошувалося на зібранні, у ситуації збройного конфлікту на сході України гостро постала необхідність звернути пильну увагу на гендерно-зумовлене насильство шляхом зміцнення системи міжвідомчої взаємодії при виявленні та забезпеченні захисту потерпілих від насильства, для розширення доступу постраждалих до правових, медичних та соціально-психологічних послуг.

У цьому аспекті учасники круглого столу обговорили сучасну практику в Україні та досвід Румунії і Білорусі в зазначеній сфері. Водночас були розглянуті й Глобальні рекомендації щодо базових послуг для жінок та дівчат, які постраждали від насильства. Зокрема, йшлося про процес їх адаптації для України, а також Регіональних стандартних операційних послуг.

Особливу увагу було звернуто на визначення заходів щодо зміцнення міжвідомчої координації та реагування на гендерно-обумовлене насильство в Україні на національному рівні.

«Завдання, яке ми ставимо перед собою, а саме - зміцнення міжвідомчого реагування на означену проблему – вкрай актуальне. Переконана, що лише спільними зусиллями у цьому напрямі ми зможемо досягти ефективних результатів», - зазначила, підбиваючи підсумки, Наталія Федорович.

 

версія для друку