українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень 2017 року
29.03.2017 | 19:05
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

29 березня 2017 року у Держводагентстві під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ВГО «Громада рибалок України», ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях», Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Дніпровського та Дністровсько-Прутського БУВР, телеканалу НТН, ІА «Правда тут», UATV та інформаційного агентства УНІАН.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у квітні 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у квітні 2017 року.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у квітні 2017 року очікується в середньому 2660 м3/с, або 68 % від норми.

Протягом березня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 28 березня його вільний об’єм складає 6642,3 млн м3.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на квітень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у квітні 2017 року.

Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 травня середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,70-102,80 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівнів води у нижньому б’єфі 1,5 м, що відповідає коливанням води 0,8 м біля Києва у період з 1 квітня по 9 червня.

По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом квітня має бути в межах 91,30-91,40 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 0,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 травня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,60-80,70 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф  не менше ніж  400 куб. м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,8-64,0 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим регулюванням ГЕС, за умовами нересту риби допускається до 0,4 м у період з 1 квітня по 13 червня. За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках. ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку. ДП «Укрводшлях» за умов раціонального використання гідроелектроенергії передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища в години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 травня рівень має бути в межах 15,60-15,70 м БС. Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби із середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі не більше ніж 0,4 метра без урахування згінно-нагінних явищ у період з 10 квітня по 19 червня.

За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у квітні очікується в межах 210-270 м3/с, або 48% від норми.

Враховуючи прогноз Укргідрометцентру, гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій ділянці Дністра та здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску у його пониззя, протягом першої декади квітня водосховище працює у режимі наповнення до проектної позначки 121,0 м БС. Середньодобовий попуск у нижній б’єф буферного водосховища має бути не менше ніж 120,0 м3/с. Режим пропуску паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.

 

версія для друку