українська російська англійська
Сергій Савчук: Україна є перспективним майданчиком для реалізації фінськими інвесторами "зелених" проектів
30.03.2017 | 09:36
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

29 березня в рамках робочої поїздки до Гельсінкі (Фінляндія) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів заплановану зустріч із представниками фінської компанії «Fortum» - потужним виробником  електро- та теплової енергії, у тому числі з альтернативних джерел.

Сергій Савчук презентував фінській стороні інвестиційний потенціал України у відновлюваній енергетиці та розповів про рішучі кроки усіх гілок влади у знятті бар’єрів для роботи бізнесу у цій сфері. Він зазначив, що завдяки розробленому за участі Агентства та прийнятому Закону України № 514-VIII удосконалено систему «зелених» тарифів на виробництво електроенергії з альтернативних джерел енергії. Як результат, минулого року встановлено 120 МВт нових потужностей об’єктів, що виробляють «зелену» електроенергію, а це в 4 рази більше, ніж у 2015 році.

Крім цього, минулого тижня Парламентом прийнято ще один розроблений у співпраці з Агентством закон, який надасть інвесторам гарантії повернення коштів, вкладених у проекти з виробництва тепла «не з газу».

«В Україні є значний потенціал використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел, що може забезпечити близько половини річних енергетичних потреб України, – зауважив Сергій Савчук. - Щоб реалізувати цей потенціал, ми рухаємося європейським шляхом реформ, виконуючи Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року та створюючи стимули для бізнесу та інвесторів».

У ході перемовин представники компанії також ознайомилися із успішно діючими в Україні проектами з відновлюваної енергетики та дізналися про нові розроблені проекти, в які можна вигідно інвестувати. «Це і когенерація з біомаси, і виробництво біогазу з побутових відходів, і встановлення сонячних та вітрових електростанцій тощо», – наголосив Голова Агентства та запевнив, що ресурсна база для їх реалізації є в кожному регіоні.

У свою чергу фінська сторона презентувала компанію «Fortum». Вона займає третє місце серед країн Північної Європи за обсягами виробництва електроенергії. При цьому компанія має найбільшу частку на ринку «зеленої» електроенергії в Фінляндії. Крім цього, компанія знаходиться серед світових лідерів у сфері виробництві тепла. Важливими напрямами роботи компанії також є: енергоефективність, зокрема, надання в рамках програми «Ecotuning» послуг з оптимізації енерговитрат підприємств; високоефективна когенерація; розвиток мережі зарядних станцій для електротранспорту.

Представники компанії розповіли і про майбутні плани роботи. Компанія має намір набирати оберти у розвитку сонячної та вітрової енергетики, розробляти рішення для сталого розвитку міст та цікавитися різними стартапами в енергетиці для інвестування.

Загалом сторони дійшли згоди щодо необхідності і надалі співпрацювати. Держенергоефективності у свою чергу надасть фінській стороні більш детальну інформацію про відновлювану енергетику в Україні, ресурсний потенціал, останні законодавчі ініціативи та розроблені інвестиційно привабливі проекти.

 

версія для друку