українська російська англійська
Україна сподівається на позитивне рішення Ради директорів МВФ, це сприятиме розвитку економіки і стабілізації курсу гривні, - Глава Уряду
30.03.2017 | 15:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України вітає призначення на 3 квітня засідання Ради директорів ключового кредитора країни – Міжнародного валютного фонду по Україні і сподівається на позитивне рішення щодо виділення Києву чергового кредитного траншу в рамках діючої програми Розширеного фінансування (EFF), затвердженої в березні 2015 року. Як підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Житомирській області, таке рішення сприятиме розвитку економіки і підтримки стабільного курсу національної валюти.  

Глава Уряду нагадав, що незначна відстрочка в розкладі засідань Ради директорів МВФ була спричинена необхідністю уточнення макроекономічних показників й прогнозів через енергетичну та економічну блокаду.

"Зрозуміло, що підтримка МВФ є необхідною для України сьогодні, тому що вона формує валютні резерви нашої країни і абсолютно позитивно вплине на економіку і курс національної валюти", - заявив Володимир Гройсман, додавши, що остаточні перемовини з керівництвом Фонду завершилися вчора.

"Це добра новина для України, і ми будемо продовжувати співпрацю", - сказав Глава Уряду. 

При цьому він знов звернув увагу на те, що енергетична та економічна блокада України дозволила вкрасти українські підприємства, лишила країну без доступу до своїх надр і в цілому виявилася в інтересах Російської Федерації.

"Ми мали доступ до українських надр. Ці надра купувалися за гривню, з тих підприємств 100% податків отримувала Україна. Зараз надр ми не маємо. Підприємства, які були вкрадені, не платять жодної копійки в український бюджет. Куди вони платять, в який бюджет? В російський! І це є величезна проблема, тому що саме блокада призвела до збільшення фінансування, можливо у тому числі, і певних бойових груп Російської Федерації, які знаходяться в Україні. Фактично вони все забрали, і усі ці ресурси зараз працюють на економіку Росії", - наголосив Прем’єр-міністр.

 

 

 

версія для друку