українська російська англійська
МІП і Мінкультури розпочали поширення інформації за кордоном про історичні та культурні надбання України
31.03.2017 | 12:39
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

30 березня 2017 року відбулася презентація проекту «Ніч у музеї» про історичні шедеври України за участі Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, Міністра культури України Євгена Нищука, а також Генерального директора ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» Людмили Березовської.

«Мета цього проекту – поширення інформації по всьому світу про ті унікальні цінності, які є в наших музеях. Це прекрасна ініціатива, яку потрібно доносити до якомога ширшого кола людей. Я дуже вдячний колегам з Міністерства інформаційної політики та UA/TV, тому що такі ініціативи - надзвичайно позитивна річ. Зрештою, ми відкриваємо інше обличчя України з її багатствами, з її доброзичливістю, з її скарбами. Це дуже важливо, що проект проходить під брендом світових організацій, а наші музеї чудово імпровізують, додають щось нове від традиційних художніх проектів до перформансів і шоу-програм», - розповів Міністр культури України.

За його словами, сьогодні надзвичайно важливо говорити про важливі історичні культурні надбання України: «Про українське мистецтво варто говорити голосно на весь світ, адже нам є чим пишатися. Наші музеї сповнені унікальними артефактами, які вражають. Втім, історія знає багато випадків, коли деякі країни заявляють свої права на ті чи інші культурні цінності. Яскравим прикладом може слугувати історія зі «скіфським золотом». Символічно, що саме розповідь про неперевершений шедевр елліно-скіфського мистецтва - золоту пектораль із Товстої Могили - стала однією із перших тем, висвітлених у рамках нашого спільного проекту «Ніч у музеї».

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець прокоментував: «Проект націлений не лише популяризувати Україну, а й попередити в подальшому подібну дезінформацію, як із справою «скіфське золото», щоб більше не приходилося доводити світу правоту наших історичних досліджень. Ми також звернемося до Міністра закордонних справ із проханням поширити проект серед наших дипломатичних представництв у світі».

За словами Людмили Березовської, команда UA/TV розраховує, що програми побачать потенційні іноземні туристи, які приїдуть у нашу країну та зацікавляться нашими музейними фондами, про які все ще недостатньо інформації у світі. «Із часом, сподіваємось, матеріал програми згодиться музеям для інформаційних стендів. У якості розвитку плануємо знімати документальні фільми».

 

Довідково

Проект стартував із 12 листопада, вийшло вже 19 передач.

Виходять програми російською, українською та англійською мовами. Зйомка проекту проходить за сприяння Міністерства культури України.

версія для друку