українська російська англійська
Павло Петренко та Марі Йованович підписали план реалізації проекту міжнародної допомоги для розвитку системи БПД, - Мін’юст
31.03.2017 | 16:44
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Міністр юстиції Павло Петренко та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович підписали План спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги для розвитку професійних якостей адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

За словами Міністра юстиції, завдяки підтримці з боку партнерів система БПД відкриває 5 міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ, де проводитимуться семінари, тренінги та он-лайн навчання для адвокатів.

«Для нас дуже важлива підтримка Уряду США у сфері розбудови верховенства права і захисту прав людини. Це фундамент сильної демократичної і незалежної української держави», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він наголосив, що успішна реалізація цього проекту є предметом його особистої уваги, адже розвинена система надання правової допомоги громадянам здатна зробити Україну сильнішою, а кожного українця – більш захищеним.

«Тільки за минулий рік понад 800 тисяч громадян отримали допомогу в наших центрах у всіх видах справ. 2000 громадян були виправдані у кримінальних провадженнях за необґрунтованими звинуваченнями. Це 2000 доль, які не були зламані системою. Дякую тисячам адвокатів і іншим співробітникам системи БПД, які щодня проводять дуже важливу роботу – несуть впевненість у захищеності прав для тих людей, які 25 років не могли навіть сподіватися на справедливість», - додав Міністр юстиції.

Він запевнив: розвиток системи безоплатної правової допомоги по всій країні –  пріоритетний напрямок роботи, який закріплено у програмі дій Кабінету Міністрів. Тому система й надалі буде активно розвиватися.

«Цього року на базі системи безоплатної правової допомоги і п’яти нових міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ Мін'юст розпочинає реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Мета проекту – підвищення рівня правової культури та грамотності наших громадян», - поінформував присутніх Павло Петренко.

Посол США в Україні Марі Йованович зі свого боку зазначила, що проект забезпечення громадян безоплатною правовою допомогою є одним із найуспішніших в Україні. А адвокати системи відіграють вкрай важливу роль у захисті прав людей, які були затримані та обвинувачені у кримінальних провадженнях.

«Для мене велика честь підписати сьогодні план спільних дій, який передбачає розширення нашого співробітництва та надання допомоги американською стороною. Ми допомагатимемо у розвитку регіональних ресурсно-комунікаційних платформ, які мають стати хабами обміну знаннями, он-лайн навчання чи проведення тренінгів і семінарів», - сказала Посол.

За її словами, той факт, що надання правової допомоги незахищеним верствам населення організовано не лише у кримінальних, а й у адміністративних та цивільних справах, демонструє, що Україна захищає права людини і йде шляхом запровадження міжнародних стандартів.

 

версія для друку