українська російська англійська
Сергій Савчук: Фінські компанії поділилися досвідом успішного виробництва енергії з альтернативних джерел
01.04.2017 | 12:22
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Фінляндія, в енергобалансі якої частка «зеленої» енергії складає 39,3%, з яких майже 80% отримано з біомаси, - це взірцевий приклад для наслідування. З роботою деяких фінських компаній у сфері відновлюваної енергетики ознайомився Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, очолюючи українську делегацію до цієї країни.

Одним з об’єктів, який відвідали представники України, став термінал з переробки деревини у м. Порво. Компанія «Hakevuori», що володіє ним, виробляє деревні пелети та постачає їх семи котельням у південній частині Фінляндії.

Корисним був візит на ще один об’єкт -  когенераційну установку на біомасі енергетичної компанії «Porvoon Energia». Така установка, що працює на альтернативному паливі, активізує роботу всіх місцевих компаній в регіоні. Це яскравий приклад того, як подібні проекти позитивно впливають на розвиток бізнесу та підвищення зайнятості населення в регіоні.

У ході візиту Голова Держенергоефективності обмінявся досвідом з представниками цих компаній та розповів, що встановлення, наприклад, когенераційних установок, - це вигідна справа і в Україні. Агентство навіть підготувало фінансову модель проекту з будівництва когенераційної установки, що працює на біомасі, потужністю 5,3 МВт електроенергії та 13 МВт теплової енергії. Вироблену електроенергію можна продавати за підвищеним у 2015 році тарифом 12,39 євроцентів/кВт*год., а тепло подавати в мережу, яка є в кожному місті. Термін окупності проекту складе близько 3,5 років, а сума інвестицій – 16 млн євро.

Загалом члени української делегації змогли на власні очі побачити роботу об’єктів відновлюваної енергетики, дізнатися про особливості впровадження подібних проектів, їхню рентабельність та державні преференції.

 

 

версія для друку