українська російська англійська
Уряд схвалив Середньостроковий план дій до 2020 року
03.04.2017 | 11:57
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України на своєму позачерговому засіданні схвалив Середньостроковий план дій, який визначає основні пріоритети роботи Уряду на найближчі три роки - до 2020 року.

Представляючи розроблений план, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що напрацьований документ - це командна робота всього Уряду, і він визначає основні напрямки роботи з побудови нової моделі розвитку економіки України, яка відрізняється від економіки сировинного типу і здатна забезпечувати сталий ріст завдяки ефективній приватизації, оновленню інфраструктури, модернізації енергетичної системи, проведенню пенсійної реформи, земельної реформи, судової реформи, а також реформи освіти та охорони здоров’я.

"Нам дуже потрібно консолідувати зусилля всіх органів влади на досягненні мети.  Цей план для того, щоб люди відчули зміни. В 2017 році ми плануємо скористатися тим досвідом, який у нас вже є. В Україні з’явився план, який є абсолютно реальний", - сказав Володимир Гройсман, представляючи документ.

На думку Глави Уряду, окреслені пріоритети забезпечать стійке економічне зростання, вирішення соціальних проблем, ефективну боротьбу з бідністю. "Це все дасть можливість досягти якісного економічного зростання, забезпечити державне управління, розвиток людського капіталу", - зазначив він.

"Наше завдання тільки єдине - економічне зростання і підвищення якості життя людей. Найголовніше, ми можемо це зробити", - наголосив Прем’єр-міністр.

Проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року був презентований у грудні 2016 року та був широко обговорений із представниками експертного, громадського середовища та міжнародними партнерами.

"Це план дій, не план проектів, думок – це те, чим буде займатися Уряд спільно з місцевою владою у 2017 році і до 2020 року", – наголосив Володимир Гройсман.

 

5 пріоритетних цілей Середньострокового  плану Уряду до 2020 року

 

Економічне зростання

У цьому напрямку Уряд концентрується над досягненням цілей: сильної і конкурентоздатної економіки, забезпечення сталого росту ВВП на рівні 4-5% в рік, відходу від сировинно орієнтованої економіки до створення доданої вартості всередині країни.

Кабінет Міністрів вживає заходів для створення сприятливого бізнес-клімату в країні та залучення інвестицій, підтримки експорту та національної промисловості, зазначив Глава Уряду. Так, вже було створено Офіс залучення та підтримки інвестицій, Національний комітет з промислового розвитку.

Говорячи про дерегуляцію, Володимир Гройсман зазначив, що Уряд відмінив 367 регуляцій минулого року та більше 100 – у 2017 році, що заважали розвитку бізнесу.

 

Ефективне врядування

"Ми ніколи не зможемо якісно вирішувати питання розвитку нашої країни, якщо ми не побудуємо сильний державний корпус, сильну державну службу, яка здатна адекватно сприймати виклики і ефективно управляти. Наше завдання, щоби влада, яку ми формуємо у тому числі з урахуванням децентралізації на місцях почала надавати якісні послуги громадянам. Ми маємо запроваджувати нову систему управління у владі і створювати умови для входження і оновлення кадрового потенціалу", – наголосив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр нагадав, що з 1 травня 2016 року Уряд розпочав реформу державної служби.

Також продовжується децентралізація влади, запроваджується електронне врядування, що сприяє зменшенню корупції, підвищенню якості державного управління та зменшенню витрат на державну службу.

 

Розвиток людського капіталу, що передбачає цілі: вищої якості і тривалості життя, мінімізації бідності, виконання державою свого соціального контракту.

"Нам треба мінімізувати бідність у країні, тому що у 21 сторіччі у середині Європи мати такий низький рівень життя - неадекватно, не відповідає реальним можливостям нашої держави", - зауважив Глава Уряду.

У цьому напрямку Уряд напрацював реформи системи освіти, охорони здоров'я, пенсійної системи, зазначив Володимир Гройсман. Він переконаний, що ці рішення дадуть можливість розпочати динамічне економічне зростання у наступному році, підвищити ефективність використання державних коштів та якість життя громадян.

Також невід'ємний пріоритет Уряду – розвиток культури і спорту, додав Прем’єр-міністр.

 

Верховенство права і боротьба з корупцією

Прем’єр-міністр переконаний, що найавторитетнішою гілкою влади має стати український суд. "Розпочався процес трансформації судових змін. Він буде тривати декілька років. Але при правильному підході ми можемо сформувати систему правосуддя таким чином, що вона буде доступна і справедлива", – зауважив він.

Уряд працює над тим, щоб запроваджувати антикорупційні політики всередині Кабінету Міністрів, що сприятимуть викоріненню корупційних проявів, зауважив Володимир Гройсман.

Також на порядку денному завдання підтримки роботи антикорупційних інституцій, захист прав власності та забезпечення рівного доступу до правосуддя.

 

Безпека та оборона

Головні цілі у цьому напрямку: розвиток Збройних сил та Національної гвардії, правоохоронних структур; відновлення звільнених територій; реінтеграція окупованих територій, а також стратегічні комунікації і дипломатія. Щодо останнього, Уряд вже у 2017 році вжив кроки, спрямовані на підсилення дипломатичних представництв України у світі, зазначив Володимир Гройсман.

 

Ключові об’єкти у 2017 році

План передбачає конкретні проекти щодо реалізації на місцях, зокрема у сфері інфраструктури.

"Кожна українська область отримає можливості для реалізації великого інфраструктурного проекту, – зазначив Володимир Гройсман. – Кожна територія має можливості для реалізації стратегічних проектів, які дають можливість змінювати, оновлювати країну".

Також передбачається реалізація проектів щодо низки енергетичних об'єктів – від розвитку вугледобувної галузі і модернізації, збільшення видобутку українського газу, нарощування потужностей атомної енергетики до впровадження проектів з енергоефективності у різних областях.

У сфері охорони здоров'я передбачається створення 13 центрів кардіосудинної хірургії, добудови Перинатального центру у Львові.

Серед інших проектів: буде продовжено добудову моста у Запоріжжі, завершено будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" у Києві.

Від атомних електростанцій будуть побудовані нові лінії, які дозволять підвищити їхні потужності. У багатьох містах і районах будуть створюватися опорні школи, а також здійснюватиметься закупівля шкільних автобусів.

"Ми будемо далі розвивати нашу інфраструктуру для того, щоб змінювати нашу країну", – наголосив Прем’єр-міністр.

 

Пріоритетні пакети реформ на 2017 рік

 

Серед реформ, які Уряд проведе у 2017 році, пенсійна реформа.

Володимир Гройсман зауважив, що 80% пенсіонерів в Україні знаходяться за межею бідності.

"Ми знаємо, яким чином провести реформу пенсійної системи, яка буде відповідати 3 критеріям: справедливості, бездефіцитності у середньостроковій перспективі, і це дасть нам можливість уже в жовтні, я глибоко переконаний у цьому, підняти пенсії для українських громадян, – підкреслив Прем'єр-міністр. – При проведенні пенсійної реформи, яку буде пропонувати Уряд, я гарантую, що ми з 1 жовтня якісно підвищимо пенсії усім українцям. Це вже є реальність, це не план, про який ми можемо говорити на майбутнє через 5 років".

 

Також на порядку денному Уряду – проведення публічної приватизації державних підприємств. Володимир Гройсман підкреслив неефективність активів, на яких "гріють руки" ділки, а економіка країни недоотримує ресурси.

"Наше завдання сьогодні – публічний продаж, який дозволить залучити мільярди доларів в економіку країни. З цих мільярдів щорічно будуть сплачуватися податки в бюджети усіх рівнів, у тому числі Пенсійний фонд. Це дасть можливість оновити усі основні фонди, залучити в Україну нові технології, створити нові робочі місця і розпочати серйозний, пришвидшений економічний ріст", – наголосив Глава Уряду.

 

Уряд також запланував здійснення реформи системи охорони здоров'я. Модель реформи, яку пропонує Міністерство охорони здоров'я,  буде клієнтоорієнтована.

У середньостроковій перспективі вона дозволить побудувати якісну систему первинної, вторинної ланки системи охорони здоров'я, так і профілактики хвороб. "Ми маємо усвідомити, що втрачати у ХХІ сторіччі стільки людей від біологічної смерті, від захворювань – це просто неможливо, просто злочин відносно нашої країни і майбутніх поколінь у тому числі", - зазначив Прем'єр-міністр.

За його словами, потрібно оволодіти усіма технологіями, поширити їх на усю територію країни та змінити систему фінансування, щоб фінансувати не стіни лікарень, а конкретну медичну послугу.

"Стіни лікарень не хворіють – хворіють люди, і ми маємо вкладати кошти не у стіни лікарень, а у здоров'я українських громадян", – підкреслив він.

 

Серед головних пріоритетів Кабінету Міністрів України у 2017 році – земельна реформа.

"Те, що запропонує Уряд, буде величезним сюрпризом для наших псевдореформаторів і популістів. Ми запропонуємо абсолютно якісну модель обігу земель – увага! – не в інтересах великих холдингів, іноземних інвесторів, а в інтересах справжнього українського громадянина. Ці три критерії будуть присутні в тій реформі, яку ми запропонуємо. Це буде тільки в інтересах власників-українців – власників землі", – наголосив Володимир Гройсман.

 

Також Уряд концентрується над проведенням реформи освіти.

"Результат реформа освіти буде тим елементом, який пришвидшить економічне зростання. Без знань і новацій жодного розвитку бути не може. А ми маємо переходити від сировинної моделі економіки, – переконаний він. – Україна – це не лісопилка, Україна – це країна, здатна створювати додану вартість готової продукції на своїй території".

"Без відповідного рівні  освіченості, освіти, знань і компетенції і зміни філософії підготовки дітей, у тому числі на базі середньої загальноосвітньої школи, нам важко буде у сучасному світі бути конкурентними", – наголосив Володимир Гройсман.

 

Механізм імплементації

Загальна координація реалізації Плану буде здійснюватися на рівні Прем’єр-міністра. Операціоналізація Плану та підготовка на його основі щорічних планів буде відбуватися на рівні Уряду і міністерств. Кожне міністерство раз на квартал звітуватиме щодо виконання заходів. Уряд забезпечить якісний моніторинг і регулярне звітування, зауважив він.

Кабінет Міністрів прагне, щоб План на усіх етапах і його виконання був максимально відкритим, тому Уряд буде спиратися на думку експертного середовища. План також буде відкритим щодо його вдосконалення, зазначив Володимир Гройсман.

 

"Я вважаю, що цих 5 кроків у 2017 році забезпечать нам стійке економічне зростання, забезпечать нам, Україні, вирішення соціальних проблем. Ми ефективно розпочнемо боротьбу з бідністю у нашій країні і ми по-справжньому станемо економічно сильними. Відповідь на ці п'ять питань – це успіх для України. Це все дасть можливість досягти цілей, про які ми сьогодні говоримо: якісне економічне зростання, якісне державне управління, розвиток людського капіталу, добра освіта, якісна охорона здоров'я, боротьба з бідністю через пенсійну реформу, і розвиток економіки через продаж неефективних активів. Ми зможемо підтримати і фінансування антикорупційних органів, і також забезпечити якісну підтримку системи безпеки і оборони нашої країни. Це все можливо", – наголосив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр закликав український Парламент підтримати ці ініціативи. Ефект від прийняття цих рішень відчує кожен український громадянин зміною у кращий бік якості життя, підкреслив він.

"Якщо у політичних сил вистачить сил, мудрості, відданості своїй прекрасній державі і ми приймемо ці рішення, Україна почне жити в нових, якісних реаліях. Ці реалії будуть дуже оптимістичні. Це та надія, яку нам потрібно повернути через конкретні дії, – підкреслив Прем'єр-міністр. – Ми будемо робити свою роботу, і робити якісно. Але нам потрібні ці рішення. І я готовий нести відповідальність за результат усіх цих п'яти реформ, бо я знаю, що за ними буде успіх".

 

Документи:
Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року
версія для друку