українська російська англійська
Енергоефективність - серед пріоритетів Плану дій Уряду, - Геннадій Зубко
03.04.2017 | 14:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Цільові показники й завдання щодо впровадження реформи енергоефективності виписані як у Плані пріоритетних кроків Уряду на 2017 рік, так і у середньостроковому Плані дій до 2020 року.  Це один з пріоритетів Плану.  Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами засідання Уряду.

 «Найперше та найголовніше завдання – прийняття парламентом необхідних законів: законопроектів №5598 «Про Фонд енергоефективності», №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель», №1581-д «Про ЖКП», а також розробка під них – пакета підзаконних актів. Крім того, плануємо залучити понад 67,5 тисяч учасників до програми «теплих кредитів» (як фізичних осіб, так і ОСББ), обсяг якої становить 1193,5 млн грн. Врегулювання заборгованості теплопостачальних підприємств за спожиті енергоносії – ще одне завдання на поточний рік», - сказав Геннадій Зубко.

Він зазначив, що до 2020 року у планах – створення нового ринку енергоефективних заходів річною ємністю до 30 млрд грн, впровадження економії споживання газу до 1 млрд куб метрів на рік, збільшення податкових надходжень до 5 млрд щороку та створення до 40 тисяч нових робочих місць.

«Наша мета – запуск Фонду енергоефективності, впровадження системи енергетичної сертифікації будівель,  системи фінансування енергоефективних заходів на постійній основі, у тому числі, завдяки монетизації комунальних субсидій», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Ще один акцент у програмі дій Уряду, на 2017 рік, на якому зазначив Геннадій Зубко, – розвиток відновлюваної енергетики. До Парламенту вже подано законопроекти щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива та комбіноване виробництво теплової та електричної енергії. Так, у 2017 році планується збільшення частки енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії, у кінцевому енергоспоживанні до рівня не менше як 8,3% та у 2020 році до рівня не менш як 11%.

 

 

версія для друку