українська російська англійська
У Мінмолодьспорту обговорили питання профорієнтаційної роботи серед молоді
03.04.2017 | 15:42
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

31 березня 2017 року відбулося засідання за круглим столом щодо обговорення питання профорієнтаційної роботи серед молоді.

Проведення засідання ініційовано Мінмолодьспорту з метою налагодження спільної та скоординованої діяльності центральних органів виконавчої влади та громадського сектору щодо профорієнтації серед молоді.

У заході взяли участь Міністерство освіти і науки, Міністерство соціальної політики, Державна служба зайнятості, ПРООН, ВМГО "Молодіжний центр працевлаштування" Міністерства соціальної політики України, Центр "Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності", Університет "КРОК" та центр розвитку кар’єр Університету, міжнародний діловий журнал "Community".

Під час зустрічі учасники обмінялися досвідом та існуючими системами профорієнтаційної роботи серед молоді, налагодили конструктивний діалог, а також домовилися здійснювати спільну скоординовану роботу, що допоможе молоді отримати комплексну інформацію про існуючі форми профорієнтаційних послуг та дізнатися про інші інструменти, що допоможуть вибрати необхідний напрям освіти і майбутню професійну діяльність.

ПРООН презентувало профорієнтаційний портал "Моя кар’єра", який містить інформацію про стажування та пошук роботи, вибір професії, кар'єрний розвиток під час навчання, молодіжне підприємництво.

Завдяки порталу "Моя кар’єра" представники молоді можуть безкоштовно пройти міжнародний профорієнтаційний тест «Магеллано Університет» та визначитись з пріоритетами у виборі місця навчання, виходячи з власних вподобань і здібностей.

Станом на березень 2017 року:

- послугами порталу скористались 124 000 відвідувачів;

- 34 000 зареєструвались, як користувачі;

- 15 000 молодих осіб пройшли тестування;

- 475 осіб пройшли відповідне навчання, що дозволяє давати роз’яснення результатів тесту (з них 180 з них з ДСЗ, 265 МОН, 40 Мінмолодьспорту).

Пройти тестування та дізнатися більше про портал можна за посиланням: http://mycareer.org.ua.

Державна служба зайнятості розповіла про існування профорієнтаційного тесту, який можна пройти, звернувшись до центрів зайнятості. Також служба повідомила, що розроблено профорієнтаційні ролики для молоді, що будуть транслюватися на телебаченні, та найближчим часом буде утворено профорієнтаційний портал, де можна буде пройти тестування.

Центр розвитку кар’єр Університету "КРОК" повідомив про роботу, яку вони здійснюють у напрямі профорієнтації серед молоді, та про те, що  7-8 квітня відбудеться Національний форум "Архітектор кар’єри: успішний крок до старту", під час якого будуть проведені дискусії та майстер-класи.

Центр "Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності" розповів про проект щодо створення Карти професій у різних секторах та кар’єрних занять для шкіл та ВНЗ, яка допоможе школярам та студентам зрозуміти професії, етапи побудови кар’єри, навички та кар’єрний шлях від школи до роботи в обраній професії.

Міжнародний діловий журнал "Community" розповів про дитячий соціальний профорієнтаційний проект "Місто професій" – національний проект, метою якого є дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях.

 

версія для друку