українська російська англійська
У Національній опері представили спільний українсько-італійський мистецький проект до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин
03.04.2017 | 16:16
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

До 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою, а також 60-річчя Римських договорів у Національній опері України відбулася одна з найгучніших прем’єр сезону - опера «Флорія Тоска» видатного італійського композитора Джакомо Пуччіні. Втілення проекту відбулося завдяки співпраці Міністерства культури України, Національної опери України, Посольства Італійської Республіки в України та Італійського інституту культури в Україні.

 “Флорія Тоска” – це історія про любов, пристрасть та віру ліричних героїв, які опиняються в атмосфері цинізму та жорстокості, яка їх оточує. Під час вистави герої переживають усю гаму емоцій, піддають свої почуття складним випробуванням. Попри те, що цьому твору вже понад сто років – все це близьке і сучасній людині. Саме тому ми прагнемо зробити героїв Пуччіні та Сарди, їх характери та дії близькими та зрозумілими сучасному глядачеві”, - наголосив головний режисер Національної опери, режисер-постановник “Флорії Тоски” Анатолій Солов’яненко.

 Сольну партію Флорії Тоски на прем’єрі виконала провідна українська оперна діва – Людмила Монастирська (наступна постановка за її участі відбудеться 30 квітня), вона ж виконує цю партію на найвидатніших світових майданчиках – Гьюстонській Гранд-опері, Метрополітен-опері та Опері Бастилії. Поруч зі співачкою на сцену вийшов відомий італійський тенор Вальтер Борін, що виконав партію Маріо Каварадоссі. У наступних постановках головні партії виконуватимуть співачки Оксана Крамарева та Вікторія Ченська та співаки Дмитро Кузьмін, Андрій Романенко, Сергій Скочеляс. Роль барона Скарпіа зіграють Геннадій Ващенко, Михайло Киришев та Олександр Мельничук. Диригент-постановник  “Тоски” Микола Дядюра, хормейстер – Богдан Пліш, сценографія та костюми – Марія Левитська.

 “Це одна з найпрекрасніших опер у світі – “Флорія Тоска” Джакомо Пуччіні, тому символічно, що саме її прем’єрою ознаменувалася така значуща подія – 25-та річниця становлення дипломатичних відносин між Україною та Італією – у присутності високоповажних гостей, численних представників дипломатичного корпусу, а також нашого високого гостя – заступника Міністра закордонних справ Італійської Республіки Вінченцо Амендола”, – сказав перед прем’єрою Міністр культури України Євген Нищук.

“Окрім добрих політичних відносин між Україною та Італійською Республікою мені як очільнику відомства культури приємно відзначити і ту системну ґрунтовну співпрацю між провідними культурними інституціями наших країн: музеями, заповідниками, театрами. Я вдячний, що Італійський культурний інститут такий активний у здійсненні цієї співпраці. Лише на сцені Національної опери ми вже маємо майже два десятки яскравих мистецьких проектів. Також 2016 року ми мали копітку, часом тривожну, але, на щастя, успішну роботу віднайдених та повернутих спільними силами служб України та Італії живописних реліквій до італійських музеїв. Цей процес був корисним і для нас. Адже перед поверненням у Музеї Богдана та Варвари Ханенків з ними могли познайомитись і українці, це був шалений успіх. Також незабаром вже з українським сучасним мистецтвом європейці зможуть познайомитись у рамках Венеційської Бієнале і де ми сподіваємось на великий успіх. Це гарні, перспективні процеси між нашими країнами, які дають можливість розкривати і велич Італійської Республіки, і нести славу та поширювати наше українське мистецтво, ламати стереотипи, які намагається створити відома всім країна-агресор – натомість показувати Україну реальну – талановиту, позитивну, миролюбну, відкриту”. 

 “Сьогоднішня видатна подія – результат плідної співпраці державних та культурних інституцій Італії та України. В опері Пуччіні багато неймовірних подій, драматичних сюжетів, непередбачуваних моментів, що переплітаються з ліричними лініями головних героїв. Все це дуже схоже на історію самої Європи, що пережила безліч складних моментів. Тут є і уроки для України, додав заступник Міністра закордонних справ Італійської Республіки Вінченцо Амендола.

“Тож, як і у мистецтві, Італія продовжує підтримувати Україну на політичній арені, побудову європейського партнерства в України, підтримку економічного, промислового та фінансового співробітництва і реформ. Все для того, щоб Україна змогла завершити шлях свого оновлення в ім’я найвищих людських цінностей та  солідарності”.

Після завершення церемонії за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа за вагомий особистий внесок у популяризацію культури та мистецтва, розвиток італійської культури в Україні, особисте сприяння втілення спільних українсько-італійських культурних проектів у сфері мистецтва, музики, опери, літератури, кіно та сучасного мистецтва Міністра культури України Євгена Нищука було нагороджено нагородою Президента Італійської Республіки Орденом “Зірка Італії”.

Високі нагороди Італійської Республіки також отримали перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко та Марія Левитська - український театральний художник-постановник і художник по костюмах, головний художник Національної опери України.

 

версія для друку