українська російська англійська
Міненерговугілля: Очікуємо найскорішого прийняття проекту Закону України "Пр ринок електричної енергії України"
03.04.2017 | 20:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У понеділок, 3 квітня, у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбувся круглий стіл на тему "Нова ера української енергетики: за крок до ухвалення закону "Про ринок електроенергії". Участь у заході взяли директор департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Ольга Буславець та  радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех.

Під час круглого столу йшлося про необхідність найскорішого прийняття Закону України «Про ринок електричної енергії України», що стане передумовою формування повноцінного ринку електроенергії. О.Буславець зазначила, що  у процесі підготовки документа насамперед прагнули, щоб були рівні підходи для всіх учасників ринку, щоб забезпечити максимально надійне електропостачання споживачам за прогнозованими, обгунтованими і зрозумілими цінами.

«Не чекаючи прийняття законопроекту, Міненерговугілля розпочало роботу спільно з Національним регулятором, ДП «Енергоринок», НЕК «Укренерго» з підготовки вторинного законодавства в рамках моделі, передбаченої законопроектом, відповідно до перехідного періоду і прикінцевих положень проекту Закону, якими передбачено терміни та відповідальність органів за розробку та прийняття  вторинного законодавства», - зазначила Ольга Буславець. «При Національному регуляторі є Координаційний центр, який проводить щомісяця засідання та розглядає проблемні питання, які виникають у процесі розроблення підзаконних актів», - додала директор департаменту. О. Буславець висловила переконання, що документ має бути прийнятий у найкоротший термін. У процесі напрацювання вторинного законодавства,  у разі потреби, можливе удосконалення закону, і такий шлях проходили всі країни у процесі формування ринкових відносин.

Під час дискусії учасники наголошували, що реформа давно назріла, а також звертали увагу на ризики, які необхідно врахувати. Також зазначали про важливість формування повноцінного ринку, оскільки чим більший ринок, тим вищим є рівень безпеки постачання.   Застерігали й від наслідків можливого неприйняття проекту закону, серед яких – ризики невиконання зобов’язань відповідно до  Третього енергопакета,  можливостей залучення  інвестицій до енергетичного сектору тощо.

Під час круглого столу обговорили проблемні питання, зокрема, щодо заборгованості перед Енергоринком за спожиу електроенергію, перспектив роботи енергетичного сектору та використання регулюючої потужності, врахування інтересів споживача.

За підсумками круглого столу дійшли згоди про важливсть прийняття законопроекту, а також про потребу системної роботи на рівні споживача з метою розуміння принципів роботи ринку.

У роботі круглого столу також взяли участь народний депутат України Лев Підлесецький; перший секретар представництва ЄС в Україні Ернандез Хосе Мануель; спеціаліст із ринку електроенергії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Станіслав Масевич; президент Асоціації операторів розподільчих електромереж Віталій Григоровський; перший заступник Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква; радник президента ДП "Енергоатом" Сергій Бедін; радник директора ДП "НЕК "Укренерго" Андрій Немировський; директор ПП "Траненергоконсалтинг" Світлана Голікова.

 

версія для друку