українська російська англійська
У Харкові встановлено модульний реабілітаційний басейн
04.04.2017 | 11:34
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

31 березня 2017 року в місті Харкові за сприяння Мінсоцполітики у рамках трастового фонду НАТО з медичної реабілітації та за підтримки Уряду Японії відбулася офіційна церемонія з нагоди поставки та встановлення модульного реабілітаційного басейну в Українському науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності. Монтаж та апробація були проведені спільно з виробниками (Нідерланди) в повному обсязі відповідно до плану робіт. Міністерство на заході представляв заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

За словами фахівців інституту, введення в експлуатацію такого басейну створює можливості для проведення гідротерапії, що сприятиме відновленню рухових функцій у пацієнтів з ампутаціями, пораненнями або захворюваннями хребта, дітей з наслідками ДЦП.

Як поінформував заступник Міністра соціальної політики Сергій Устименко, для закупівлі басейну Японія виділила 82,560 тис. доларів США із 107,00 тис. євро - загальної вартості «Проекту модернізації реабілітаційних умов в УкрНДІпротезування, протезобудування та відновлення працездатності» за Програмою «КУСАНОНЕ». Як відомо, ця Програма спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами. З 2002-го і дотепер в Україні в рамках Програми «КУСАНОНЕ» реалізовано 108 проектів  на загальну суму близько 7,8 млн доларів США.

Нагадаємо, для практичної реалізації проекту Кабінет Міністрів України та Організація НАТО з підтримки і постачання (NSPO) в 2015 році підписали Угоду про співробітництво у сфері підтримки, яку було ратифіковано Верховною Радою, та імплементаційну угоду, що чітко визначила основні сфери співпраці-допомоги, механізми і органи, відповідальні за її реалізацію від кожної із сторін. Це Агенція НАТО з підтримки і постачання (NSPA) - від НАТО та Мінсоцполітики - від Кабінету Міністрів України.

 

версія для друку