українська російська англійська
Сергій Савчук звернувся до парламентарів підтримати законопроект "Про енергетичну ефективність будівель"
04.04.2017 | 12:44
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Сьогодні на порядку денному засідання Парламенту заплановано розгляд законопроекту № 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель», до розробки якого активно долучилося Держенергоефективності.

Законопроект носить абсолютно економічний характер, адже спрямований на  вирішення проблеми надмірного енергоспоживання у будівлях.

"Мета документа – створити на законодавчому рівні умови для скорочення енергоспоживання у будівлях. Сьогодні, на жаль, в Україні близько 80 тисяч багатоповерхівок, 6,5 млн приватних будинків, 100 тисяч бюджетних установ неефективно споживають енергію, через що надміру витрачаються мільярди гривень на їх утримання. Ці будівлі потребують нагальної термомодернізації. Тож прийшов час змінити ситуацію. Цим законопроектом запроваджується нова європейська політика підвищення рівня енергоефективності у будівлях", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що законопроект розроблено на виконання 31-ої Директиви ЄС.

Законопроектом встановлюються правові та методичні засади визначення енергетичної ефективності будівель, запропоновано основні заходи з енергоефективності,   а також інструменти їх фінансування та механізми державної підтримки.

Окрім того, проектом закону запроваджується прогресивний інформаційний інструмент щодо стимулювання впровадження енергоефективних заходів у будівлях – сертифікація енергетичної ефективності.

Також прийняття запропонованого законопроекту дозволить унормувати питання енергетичного аудиту будівель, забезпечити власників житла актуальною інформацією про енергетичні характеристики будівель, удосконалити механізми контролю за державними програмами енергоефективності, посилити їх ефективність.

"Закликаю народних депутатів України підтримати законопроект і проголосувати на користь зменшення енергозалежності країни та підвищення добробуту громадян», - наголосив Сергій Савчук.

 

версія для друку