українська російська англійська
На Харківщині у реабілітаційному центрі відкрили кімнату-кухню для дітей
04.04.2017 | 12:55
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Під час робочої поїздки до Харківської області заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко взяв участь в урочистому відкритті кімнати-кухні для дітей у комунальному закладі «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Гармонія». На заході бути також присутні директор департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, начальник служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації Ольга Шевченко, представники благодійної організації «БФ Волонтери: Дорослі-Дітям».

Цікаво, що на Харківщині таку кімнату-кухню для дітей у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей створено вперше. За задумом ініціаторів, вона має допомогти дітям здобути практичні знання та навики самостійного життя, сприяти розвитку їх потенціалу, впевненості у власних силах, формуванню навиків відносин у сім’ї.

Гості спільно з фахівцями «Гармонії» обговорили питання щодо функціонування закладів для дітей соціальної сфери, розвитку в регіоні сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також проблемні питання, які виникають у процесі роботи.

Спілкування продовжилося на нараді начальників служб у справах дітей Харківської області, під час якої Руслан Колбаса окреслив пріоритетні напрями державної політики у сфері захисту прав дітей та відповів на запитання присутніх. Особливу увагу учасників наради було привернуто проблемним питанням усиновлення дітей в Харківської області.

Також Сергій Устименко та Руслан Колбаса взяли участь у роботі круглого столу з питань організації роботи із захисту прав дітей в умовах створення об’єднаних територіальних громад, який відбувся в Харківській районній державній адміністрації за участю керівництва району, структур Харківської обласної державної адміністрації, представників Мереф’янської та Роганської об’єднаних територіальних громад, експертів з децентралізації Харківського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Під час модерованої дискусії йшлося про стан та перспективи реалізації реформи децентралізації, організацію роботи із соціального захисту дітей в умовах створення об’єднаних територіальних громад, функціонування служб у справах дітей та організацію соціальної роботи з сім’ями.

 

версія для друку