українська російська англійська
У Мінмолодьспорту відбулася робоча зустріч з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою
04.04.2017 | 12:58
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

3 квітня в Міністерстві молоді та спорту відбулося робоче засідання за участі заступника Міністра молоді та спорту Олександра Яреми, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, керівництва департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту.

Під час зустрічі, присутні обговорили питання співпраці щодо розвитку молодіжного та дитячого руху в Україні. Зокрема, Олександр Ярема акцентував увагу на важливості залучення дітей та молоді до активного життя громад шляхом міжсекторального партнерства, а також формування майданчиків і просторів для дітей та молоді на рівні об’єднаних територіальних громад, створення нових можливостей для їх самореалізації, отримання додаткових знань, умінь, навичок, проведення молодіжних і дитячих заходів.

Також під час зустрічі йшлося про розвиток інклюзивної освіти та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Як наголосив Микола Кулеба, основний зміст деінституціалізації – не закриття інтернатних закладів, а підтримка сімї, прородинна політика в державі. "Відійшовши від інтернатної форми виховання, ми зможемо спрямувати належне фінансування на підтримку родини, створення необхідних соціальних послуг на рівні держави, забезпечення потреб інклюзивної освіти тощо. Оскільки виховання дітей в інтернатах є чутливим суспільним питанням, тож одним із важливих завдань проекту є налагодження ефективного діалогу між усіма учасниками реформи – органами державної влади, батьками та суспільством загалом", – підкреслив Уповноважений Президента України з прав дитини.

Олександр Ярема зазначив, що Мінмолодьспорт підтримує зазначений проект, оскільки зараз дуже важливо перейти до випробуваних міжнародних та українських практик альтернативного догляду за дітьми-сиротами в умовах сім'ї. "І для того, аби забезпечити умови, щоб кожна дитина-сирота, яка живе в інтернаті, знайшла люблячу сім’ю у своїй громаді, дуже важливо об’єднати зусилля та можливості держави, громадянського суспільства, церков, приватного сектору", – наголосив він.

 

версія для друку