українська російська англійська
Україна зацікавлена в розвитку автомобілебудування і готова максимально сприяти залученню інвестицій у галузь - Глава Уряду на зустрічі з керівництвом Skoda Auto
04.04.2017 | 14:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна зацікавлена в розвитку автомобілебудування на своїй території, у побудові нових виробничих потужностей і готова максимально сприяти залученню інвестицій у цю галузь, сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з головою Правління автомобільного гіганта Skoda Auto Бернхардом Майєром.

Зустріч відбулася на запрошення української сторони. Компанія Skoda Auto у співробітництві із своїм локальним партнером компанією Єврокар виробляє широку лінійку автомобілів свого бренду з 2002 року. Наразі керівництво Skoda Auto розглядає Україну як один з майданчиків для розгортання необхідних виробничих потужностей.   

"Україна зацікавлена в тому, аби підтримувати нашу співпрацю, Skoda давно працює в Україні, і не буду приховувати те, що ми зацікавлені, аби ваша компанія налагоджувала виробництво в Україні. Ми готові стати надійною опорою для реалізації такого проекту, - сказав Володимир Гройсман. - Я розумію, що в компанії є глобальний вибір, де розміщувати виробництво, але якщо ви оберете Україну, то це буде правильний вибір. Я готовий "під ключ" супроводжувати всі необхідні заходи, аби ви відчули всі умови для запуску виробництва".

Глава Уряду нагадав, що розвиток виробничого потенціалу країни є одним з ключових пріоритетів роботи Кабінету Міністрів. І саме на це націлені урядові рішення, робота місцевої влади та робота Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, який працює в Україні з минулого року.

"Ми побачили необхідні речі, які треба зробити, аби запустити ваш проект в Україні, - сказав Володимир Гройсман, звертаючись до Бернхарда Майєра. - Ці речі реальні, і ми готові виписати План дій, який необхідно зробити і який може бути підтриманий як урядовими рішеннями, так і рішеннями місцевої влади. Зрозуміло, що ризики роботи в Україні є. Але вони є в будь-якому куточку світу. І сьогодні я не бачу жодних об’єктивних загроз для розвитку виробництва в Україні і жодних загроз для інвестицій. Я беру на себе зобов’язання виконати всі необхідні речі для повноцінної реалізації проекту. Мені не потрібен черговий потенційний інвестиційний проект, мені потрібен успішний інвестиційний проект".

Володимир Гройсман запевнив, що цілком реальне повне сприяння  в питанні облаштування території виробництва, запровадження певних преференцій в сфері місцевих податків, в виборі форми організації виробництва та навіть навчанні спеціалістів. "Хочу також повідомити, що вчора ми запустили Єдиний реєстр відшкодування ПДВ, тож з цим більше не має бути проблем", - повідомив Глава Уряду і зазначив, що Уряд готовий сформувати спеціальну робочу групу, яка опікуватиметься проектом. 

Зі свого боку глава Правління Skoda Auto підкреслив, що дуже поважає зацікавленість вищого керівництва держави в реалізації виробничого проекту. "Я дуже вдячний за підтримку. Думаю, що в найближчі три місяці ми обсудимо всі деталі та альтернативи  з метою розробки  позитивного бізнес кейсу та прийняття правильного рішення", - підкреслив Бернхард Майер.

 

версія для друку