українська російська англійська
Сергій Савчук: Від консолідації зусиль парламентарів та їх підтримки залежить впровадження 100% комерційного обліку комунальних послуг в Україні
04.04.2017 | 15:37
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Сьогодні на порядку денному засідання Парламенту заплановано розгляд законопроекту № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», розробленого за активної участі Держенергоефективності з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність.

Цей законопроект має на меті запровадити в Україні обов’язковий приладний комерційний облік комунальних послуг (на вході в будівлю), а також розподільний облік (поквартирний).

«Прийняття законопроекту стане першим головним кроком у реформуванні відносин у сфері житлово-комунального господарства, у стимулюванні населення до енергоефективності», - прокоментував важливість проекту Закону Голова Держенергоефектиності Сергій Савчук та запевнив, що без обліку неможливо ефективно впроваджувати заходи з економії ресурсів.

Так, законопроектом визначено:

- граничні терміни встановлення комерційних та розподільних вузлів обліку;

- механізм оплати за встановлення, заміну та обслуговування вузлів обліку;

- алгоритм розподілу комунальних послуг між споживачами багатоквартирних будинків;

- перелік обов’язкової інформації для формування рахунків та доступ до такої інформації.

- загальний порядок доступу до вузлів обліку.

Важливим є той факт, що проектом Закону планується запровадити відповідальність за порушення законодавства у сфері комерційного обліку комунальних послуг.

Нагадаємо, що законопроект № 4901 від 06.07.2016 прийнято у першому читанні 18 жовтня 2016 року. 15 березня цього року проект Закону схвалено профільним Комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства та рекомендовано Верховній Раді прийняти його у другому читанні в цілому як Закон.

 

версія для друку