українська російська англійська
Україна підписала з Латвією Угоду про співробітництво у галузі охорони навколишнього природного середовища
04.04.2017 | 17:56
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні під час офіційного візиту української  делегації  на чолі з Президентом України Петром Порошенком до Латвійської Республіки  між  Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством  охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки підписано Угоду про співробітництво у галузі охорони навколишнього природного середовища.

Від української сторони Угоду підписав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Україна задекларувала спільне активне співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища з Латвією. Нарешті ми підійшли до практичної реалізації проекту, бо майже рік ми активізували цей напрям. Поглиблення співпраці з балтійськими країнами у  природоохоронній сфері  - це фактично об’єднання навколо порятунку довкілля. Сьогодні більшість країн світу усвідомлюють  необхідність екологічно  безпечного і сталого розвитку і формують державну політику  з урахуванням екологічних пріоритетів. Україна лише стає на сталий шлях свого розвитку і  міжнародне співробітництво у цьому напрямку, і досвід інших країн для  нас  надзвичайно важливий»,- прокоментував Остап Семерак.

У рамках Угоди передбачається поглиблення співпраці двох країн у галузі охорони  навколишнього природного середовища  з метою спільного вирішення глобальних і регіональних  екологічних проблем.

Угода передбачає, що  сторони співпрацюватимуть у сфері управління природоохоронними територіями, збереження біо- та ландшафтного різноманіття і розвитку екомережі, захисту озонового шару та охорони ґрунтів та вод, переробки відходів та забруднення повітря. Крім того, Угодою передбачено співробітництво з метою впровадження  оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.

«Ми домовилися з латвійськими колегами здійснити спільні дослідження  та розробити і реалізувати ряд проектів. Обмін досвідом і передовою практикою екологічного менеджменту, я переконаний, дасть додатковий поштовх до формування нових підходів у сфері охорони навколишнього природного середовища», - сказав Остап Семерак.

Нагадаємо, що це вже друга угода України, підписана із балтійськими країнами. Перша була  підписана між Україною та Литвою у грудні минулого року.

версія для друку