українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ми сприймаємо інтеграцію до НАТО як можливість захищати спільні цінності з партнерами
05.04.2017 | 12:16
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ

Нинішня боротьба України за свободу дає Заходу час для консолідації, усвідомлення спільної загрози, вироблення спільної позиції та рішучих кроків для протидії російському агресору. Ворог, своєю чергою, не припиняє пошуку обхідних стежок, аби вдарити нам у тил. Він застосовує гібридні методи війни, намагається вплинути на наших союзників і партнерів. Про це під час засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО «Пріоритети європейської та євроатлантичної інтеграції України» сказала Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Російська агресія є загрозою не тільки Україні, а й усій євроатлантичній системі колективної безпеки, світовому порядку і базовим принципам міжнародного права», – заявила Віце-прем`єр-міністр. Вона наголосила, що саме окупація Росією частини суверенної території України та її збройна агресія на Сході нашої держави стали вирішальним фактором відмови України від політики позаблоковості та зростання суспільної підтримки відновлення курсу на інтеграцію в євроатлантичний безпековий простір.

«Формальне скасування позаблоковості – крок важливий і необхідний, але недостатній для повноцінного гарантування безпеки нашої держави, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, – Ми сприймаємо членство в НАТО як стратегічну мету… Але, перш за все, ми сприймаємо інтеграцію до НАТО як можливість захищати спільні цінності з партнерами, що поділяють їх так само, як і ми».

Віце-прем`єр-міністр зазначила, що у відносинах із НАТО Україна не просить про захист, а прагне саме партнерства, і вже має дуже гіркий і коштовний, але унікальний досвід протистояння новому типу агресії.

Говорячи про перспективи членства, Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що Україна не вимагає негайного набуття членства в цій організації. Пріоритет Уряду зараз – забезпечення ефективної функціональної інтеграції України в НАТО. Україна поглиблюватиме співробітництво з Альянсом із метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства, виходячи з довгострокової мети приєднання до загальноєвропейської системи безпеки, основу якої складає НАТО.

У цьому контексті Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості діяльності Міжпарламентської ради Україна-НАТО для подальшого ефективного співробітництва, оскільки це дозволяє забезпечувати належний парламентський контроль за розвитком відносин нашої держави з Альянсом, а також за виконанням Річних національних програм співробітництва Україна-НАТО.

 

 

версія для друку