українська російська англійська
Уряд схвалив Концепцію Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року
05.04.2017 | 15:27
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 5 квітня, Кабінет Міністрів своєю постановою схвалив Концепцію Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року.

Як відомо, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини 27 вересня 1991 року, Україна взяла на себе відповідні зобов’язання, на виконання яких було прийнято Закон України „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, термін дії якого закінчився. Тому виникла логічна потреба у розробленні нової програми, яка дасть змогу удосконалити існуючу систему міжвідомчої співпраці та взаємодії у сфері дитинства, а також створити сучасний механізм моніторингу прав дітей в державі.

Концепція Державної соціальної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2017–2021 роки обґрунтовує необхідність розроблення цієї програми, визначає пріоритетні напрями та оптимальні шляхи розв’язання проблем у сфері прав дитини на наступні п’ять років.

Забезпечення раціонального використання ресурсів Програми передбачається шляхом концентрації зусиль на восьми  пріоритетах:

∙                створення сприятливих умов для життя та розвитку дитини;

∙                забезпечення рівних можливостей для всіх дітей;

∙                зміцнення інституту сім’ї та формування відповідального батьківства;

∙                захист дітей від насильства;

∙                створення системи правосуддя, дружнього до дитини;

∙                урахування найкращих інтересів та думки дитини при прийнятті рішень;

∙                забезпечення прав дітей у ситуації воєнних дій чи збройного конфлікту;

∙                створення безпечного інформаційного простору для дітей.

Виконавцями Програми є органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадські та інші недержавні організації, міжнародні фонди.

Реалізація програми забезпечуватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, передбачених на фінансування відповідних сфер і галузей, а також інших джерел, не заборонених законодавством України. Обсяг видатків уточнюватиметься щороку при розробленні проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік з урахуванням їхніх реальних можливостей.

 

версія для друку