українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знешкодили 13 тисяч 653 вибухонебезпечних предмети
06.04.2017 | 09:26
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Особливо збільшилася кількість виїздів з настанням весни, коли розпочалися земельні роботи і громадяни знаходять боєприпаси на власних присадибних ділянках, у лісах, на полях. Лише впродовж минулої доби здійснено 80 виїздів, під час яких виявлено 601 боєприпас,з яких 2 авіаційні бомби. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знешкодили 13 тис. 653 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 32 авіаційні бомби.

Так, 4 квітня фахівці групи піротехнічних робіт управління ДСНС України у Волинській області знешкодили 158 боєприпасів, виявлених поблизу села Вівчицьк Ковельського району. Напередодні на арсенал підозрілих предметів натрапили місцеві жителі під час земляних робіт. Упродовж 3 квітня піротехніки ДСНС проводили роботи із вилучення та транспортування боєприпасів. Піротехніки кваліфікували вибухонебезпечні предмети як артснаряди калібру 170 міліметрів часів І та ІІ Світових війн. Вага одного такого боєприпасу понад 60 кілограмів. Знешкодження вибухонебезпечних предметів відбувалася поетапно на спеціальному відведеному майданчику.

На Кіровоградщині цього тижня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на околиці смт Новгородка, під час земляних робіт знайдено предмети, схожі на вибухонебезпечні. Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону, які прибули на місце виявлення, ідентифікували знахідки, як боєприпаси часів Другої світової війни. Загалом на даній території було виявлено 127 застарілих боєприпасів часів Другої світової війни, а саме: 61 артилерійський снаряд калібром 76 мм; по 20 одиниць мінометних мін калібром 50 та 82 мм; 9 одиниць ручних гранат Ф-1; по 4 одиниці артснарядів калібром 152, 122 та 45 мм; 2 одиниці мінометних мін калібром 120 мм; по 1 одиниці артснаряду калібром 203 мм, міни та ручної гранати РПГ-42. Усі боєприпаси знищено на підривному майданчику.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомте про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмета категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

версія для друку